VIŠER prvi finalista, trojka Babića presudila policajcima!

656

Košarkaši Visoke škole elektrotehnike i računarstva savladali su Kriminalističko-policijsku akademiju 44:43 (10:15, 9:8, 18:13, 7:7) i tako se plasirali u finale Prvenstva studenata i studentkinja u Beogradu! U veoma neizvesnoj utakmici punoj preokreta pobednika je odlučila trojka koju je postigao Sava Babić na dve sekunde pre kraja meča.

Meč su bolje otvorili igrači KPA. U prvoj četvrtini su dobro šutirali iz igre (4/8), a pritom su igrali i dobro na drugom kraju parketa. VIŠER je imao problema u organizaciji napada, te je to imalo uticaja na rezultat. KPA je poveo 4:2, a potom je timu sa Voždovca dosuđena nesportska lična greška. Ilić je pogodio jedno slobodno bacanje, ali je bio precizan za tri poena za  prednost 8:2. Posle ovog naleta policajaca, igrači Više elektrotehničke škole su uspeli da se konsoliduju, poprave odbranu i do kraja četvrtine igraju dobro. Međutim, Ilić je uz pomoć Zagarađanina i Stojanovića održavao prednost policije, te je na kraju prve deonice bilo 15:10.

Druga četvrtina je bila dosta neefikasnija. Obe ekipe su se mučile u napadu. U prva četiri minuta ovog perioda Feher je pogodio dva penala i to su bili jedini poeni u ovom delu igre (15:12 za KPA). Posle slabog početka, klupa policajaca je reagovala tajm-autom. Po povratku na teren, Ilić je poentirao na asistenciju Tasića, a potom je Babić pogodio za dva poena (17:14). Ekipe su nastavile da igraju koš za koš, te nije bilo previše uzbuđenja. U ovoj četvrtini je pre svega viđena velika borba, dobro građenje svog koša obe ekipe i dosta promašaja. VIŠER je uspeo da smanji razliku u odnosu na prvu četvrtinu, pa je na kraju poluvremena bilo 23:19 za KPA.

U trećem period igre je viđeno najviše poena u jednoj četvrtini na ovom meču. Kombinovano su ekipe ubacile 31 poena (18 VIŠER, 13 KPA). Prvi pogodak u drugo poluvremenu bio je delo Ilića, a na to je tim iz vojvode Stepe reagovao serijom 6:0 i tako stigao do izjednačenja (25:25). Vlatković je vratio prednost policiji, a Jovković je povisio na plus četiri (29:25). Igrači obe ekipe su se borili za svaku loptu, a nešto bolje su se snašli VIŠER-ovci. KPA je održavala prednost, ali je pri rezultatu 34:32 Milovanović pogodio za dva i ponovo izjednačio rezultat. U sledećem napadu je dosuđen faul nad Ilićem koji je realizovao oba slobodna bacanja (36:34 za policajce). Do kraja četvrtine je ostalo dvadesetak sekundi, a posle dobrog napada, loptu je dobio Tomić koji je uz zvuk sirene pogodio trojku i doneo prednost svom timu prvi put na utakmici (37:36 za VIŠER).

VIŠER Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. Lopta
5 Petrović
Završna deonica nije obilovala poenima kao prethodni kvartal. Ekipe su slabo šutirale, ali je odbrana bila na visokom nivou na obe strane. Milovanović je povisio na plus tri za VIŠER, a Vlatković je pogodio za dva i ponovo vratio na minimalan zaostatak svom timu (39:38). Usledili su  promašaji oba tima, te je klupa VIŠER-a reagovala tajm-autom na šest minuta do kraja meča. Posle pauze je Vlatković ponovo bio precizan i tako vratio plus policiji, no istom merom je odgovorio Stojanović (41:40 za elektrotehničare). Na drugoj strani je KPA uspela da dođe do prednosti 42:41, a Ilić je pogođenim jednim penalom to povećao na 43:41 na minut do kraja meča. To je primoralo protivnika na tajm. Posle pauze su ekipe imale nekoliko grešaka, ali je posle jedne takve Babić dobio loptu, te preko ruke jednog od igrača KPA pogodio sa osam metara trojku na dve sekunde do kraja za 44:43 u korsti svog tima. KPA je iskoristio poslednji minut odmora u ovom meču, ali im to nije pomoglo, te su elektrotehničari slavili i osigurali medalju!
KPA Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta