Viša poslovna tesno protiv ITHS

25

Košarkaška ekipa Beogradske poslovne škole slavila je u drugoj utakmici trećeg vikenda USSB lige protiv Visoke škole za I.T.H.S. rezultatom 44:39 (12:11, 8:10, 12:11, 12:7). Utakmica je bila veoma čvrsta, sa dosta promašaja, ali i nekoliko lepih poteza. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je Blagojević trojkom na minut do kraja prelomio utakmicu u korist Više poslovne škole.

Stojadinović je otvorio utakmicu lepim pogotkom sa poludistance za informatičare, da bi trojkom na drugoj strani uzvratio Palić. Usledio je period slabije realizacije obe ekipe koji je prekinuo Mladenović poenima uz faul za Višu poslovnu. Ekipe su bile izjednačene u svim statističkim kategorijama. Svaka greška se skupo plaćala, pa su timovi bili maksimalno koncentrisani. Miletić je postigao prvo dvojku, a potom i trojku za ITHS, da bi na to odgovorili Mladenović i Palić poenima za minimalno vođstvo Više poslovne na kraju prve deonice (12:11).

Druga četvrtina se nije mnogo razlikovala od prve. I dalje nijedna ekipa nije napravila osetniju prednost, nije bilo previše brzanja ili nepromišljenih poteza. Postojao je i balans u skoku, a kada bi došlo do greške, ekipe to nisu uspevale da materijalizuju. Radović je ubacio tri poena sa linije slobodnih bacanja za informatičare, na šta mu je odgovorio Cvejić pogotkom uz faul. Pri rezultatu 20:19 za Višu poslovnu na minut do kraja poluvremena su ITHSovci tražili tajmaut, da bi posle pauze postigli dva poena preko Miletića i tako sa prednošću otišli na poluvreme (21:20).

U trećem periodu je najistaknutiji bio Crnoglavac sa Više poslovne. On je prvo postigao trojku na asistenciju Smiljanića, da bi potom posle prodora poentirao i vratio svojoj ekipi prednost (25:21). Miletić i Radović su potom postizali poene za ITHS, dok su Blagojević svojim asistencijama i Crnoglavac svojim poenima držali Poslovnu u igri. Pred kraj ove četvrtine napravila su momci sa Beogradske poslovne škole malu prednost u skokovima, ali je to bilo dovoljno samo za nerešen rezultat (32:32) pred ulazak u odlučujući period igre.

Radović i Stojadinović su uveli ITHS svojim poenima u četvrti kvartal, dok je Crnoglavac nastavio gde je stao u prošloj četvrtini. Viša poslovna je dosta pritiskala protivnika na prenosu lopte što je uzimalo dosta vremena i energije plejmejkerima informatičara. Cvejić je pogodio za plus tri (39:36) za Višu poslovnu na šta je ITHS reagovao tajmautom. Stojadinović je posle pauze vratio utakmicu trojkom u egal (39:39), a u sledećem napadu je Palić pogodio jedno slobodno bacanje za 40:39 u korist Beogradske poslovne škole. Prelomni trenutak je bila trojka Blagojevića sa osam metara za plus četiri (43:39) na minut do kraja, posle koje ITHSovci nisu mogli da pronađu put do koša. Mladenović je u poslednjem napadu realizovao jedno slobodno bacanje za Beogradsku poslovnu posle petog faula Radovića za konačnih 44:39.

Po deset poena za Beogradsku poslovnu su postigli Mladenović i Crnoglavac, ali je Blagojević bio veoma dobar na prenosu lopte i svojim asistencijama (7)  je razigravao ekipu i tako je držao u rezultatskom egalu. Na drugoj strani je Stojadinović upisao 13 poena i po tri skoka i asistencije, a pratili su ga Radović sa 12 i Miletić sa 10.

Mladenović sa Više poslovne je ocenio utakmicu kao veoma tešku, a istakao je da se nada da će njegova ekipa nastaviti sa dobrim partijama i zadržati maksimalan skor. „Veoma teška utakmica, ovo je bio veoma jak protivnik. Nisu nam igrala trojica igrača, pa mi je zato veoma drago što smo uspeli da pobedimo. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu i da ćemo zadržati maksimalan učinak“, izjavio je Mladenović.