„Victoria“ ubedljivom pobedom do trofeja!

420

Futsaleri SU „Victoria“ savladali su ekipu Saobraćajnog fakulteta rezultatom 7:1 (5:1) i tako osvojili kup Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. „Victoria“ je imala rezultatsku prednost tokom čitave utakmice i tako došla do ovog trofeja. Najbolji igrač pobeničkog tima bio je Nikola Vićić koji je pored dva postignuta gola imao i dve asistencije. Sa druge strane jedini pogodak postigao je Siniša Alimpić.

Meč je udarcem ka golu otvorila ekipa Saobraćajnog fakulteta, međutim golman Badovinac je sprečio da lopta uđe u gol. Igrao se 2. minut kada je ekipa „Victoria“ povela. Minić je dodao do Vićića koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio nebranjeni deo mreže. Rezultat je glasio 1:0. Nastavljao se pritisak „Victorie“ na zadnju liniju Saobraćajaca. Šutirali su neprecizno Jovan Ristanović i Fric, dok je sa druge strane pokušavao da individualnim kvalitetom povrati rezultatski egal Alimpić, međutim i on je bio neprecizan. 2:0 je bio rezultat u 11. minutu kad je loptu u donji levi ugao sa penala poslao Minić. Samo minut kasnije rezultat je iznosio 3:0. Odlična akciju započeta je pasom Panića, lopta je došla do Vićića koji ju je prosledio do strelca Gudovića. Tajm-aut je zatražila ekipa Saobraćajnog fakulteta kako bi pokušala da nadomesti 3 gola zaostatka. Nakon kratke pauze krenuli su sa nešto ofanzivnijom igrom. Pokušavali su redom Sibinov, Alimpić i Cvetić mada neprecizno. Međutim, s obzirom na neiskorišćene šanse Saobraćajaca, ekipa „Victorie“ je uspela da svoje prilike realizuje. U 19. minutu rezultat je iznosio 4:0. Strelac je bio Ristanović na asistenciju Vićića. Golman Stevanović je loše odreagovao i time doprineo ovom pogotku. 5:0 je bilo u poslednjem minutu prvog dela igre. Fric i Minić su odigrali dupli pas, gde je Fric u situaciji jedan na jedan bio precizan. To nije bilo sve od golova za prvo poluvreme. 5:1 je bilo kada je Alimpić odbitak poslao u praznu mrežu i tim rezultatom se otišlo na odmor.

SU „Victoria“ Saobraćajni fakultet
12 Veselinović Igor (G) 1 Stevanović Srđan (G)
17 Badovinac Marko (G) 3 Vrcelj Aleksandar
3 Ristanović Nikola 5 Terzić Vukašin
4 Radović Ognjen 6 Cvetić Nikola
7 Minić Filip 8 Sibinov Aleksandar
45 Filipović Mihailo
U drugom poluvremenu je opao tempo. „Victoria“ je i dalje pokušavala da poveća prednost, dok je ekipa Saobraćajnog fakulteta šansu čekala iz kontranapada. Minić je u nekoliko situacija bio blizu postizanja novog pogotka, međutim pogodio je stativu ili šutirao neprecizno. Saobraćajci su imali prazan hod čitavih 11 minuta igre u nastavku. Radović je imao stopostotnu priliku kada je ostalo da pogodi prazan gol, međutim ovu šansu nije iskoristio. Saobraćajni je konačno došao do protivničkog gola kada je neprecizno šutirao Sibinov. Tajm-aut je iskoristila ekipa „Victorie“ kako bi odmorila i spremila svoje futsalere za nastavak meča. Nakon tajm-auta tim „Victorie“ zaigrao je sa golmanom igračem kako bi držao više loptu u nogama i kroz pas pokušao da zatrese mrežu protivnika. Taktika im se isplatila u 35. minutu kada je upravo golman igrač Nikola Ristanović poslao loptu ka Vićiću koji je zatresao mrežu Stevanovića. 6:1 je bio rezultat u tim momentima. Vrcelj iz ekipe Saobraćajnog fakulteta istakao se još jednim startom kada je sprečio pogodak „Victorie“. Konačnih 7:1 za SU „Victoria“ postavio je efektnim golom Jovan Ristanović u poslednjem minutu utakmice.

Strelac jedinog pogotka Saobraćajnog fakulteta Siniša Alimpić, bio je zadovoljan igrom njegove ekipe uprkos porazu. Smatra da je teško bilo doći do finala, i da se nadaju još boljim rezultatima u narednim godinama. „Pre svega smo zadovoljni. Prvi put u istoriji našeg fakulteta smo stigli do polufinala, što je veliki uspeh za nas. Rešili smo da ove godine napravimo nešto ozbiljniju ekipu. Nismo imali sreće u studentskoj ligi. Međutim u kupu smo pokazali da možemo da igramo, dobili smo jaku ekipu u polufinalu. „Victoria“ je zasluženo pobedila, čast mi je bila što smo igrali sa njima. Nama ostaje da treniramo i mislim da će u narednim godinama biti bolje“, prokomentarisao je Alimpić.