„Victoria“ eliminisala Geografski nakon penala

513

Futsaleri Sportskog udruženja „Victoria“ pobedili su Geografski fakultet posle boljeg izvođenja sedmeraca pošto je u regularnom delu meča bilo 1:1 (0:0). Utakmica polufinala Kupa studenata Univerzitetskog sportskog saveza Beograda odigrana je u balonu Sinđelić. Geografski je pružio dostojan otpor favorizovanom rivalu, do samog kraja nisu bili u podređenom položaju, ali iznenađenje su sprečili pre svih golmani Cvejić i Veseličić.

Već na samom startu duela bilo je jasno da geografija neće izaći sa belom zastavom. Sretenović je zabeležio prvi pokušaj u 2. minutu, ali Cvejić je lako ukrotio njegov šut. Na drugoj strani Đorđević je pogodio samo spoljnu mrežu, da bi Ristić propustio da realizuje dve brze kontre Geografskog. Igrao se sedmi minut kada je Vićić mogao da kazni te promašaje, ali golman nije imao većih problema. Zahvaljujući Cvejiću rezultat se nije menjao ni nakon pokušaja Anđelića. Sredinom prvog dela igre „Victoria“ je organizovala brzopoteznu akciju, Pajčin je uposlio Vićića koji je uputio pas do Gudovića koji nije uspeo da zatrese mrežu iz blizine. Do 16. minuta Cvejić je još tri puta izvukao svoju ekipu dok njegovi saigrači nisu bili naročito precizni ispred gola geografije iako su stvarali veliki broj prilika. Sam finiš prvog poluvremena obeležile su šanse Alijagića i Vićića, ali na odmor se otišlo bez golova.

S.Brkić

Bolji start u nastavku imala je „Victoria“ i već nakon nekoliko desetina sekundi došli su do prednosti. Vićić je posle dobre kretnje ostao sam ispred gola rivala pa mu nije bilo teško da pogodi (1:0). Punih osam minuta nije bilo ozbiljnijih dešavanja na terenu. Geografski je bio dobro organizovan pozadi, dok je protivnik posle vodećeg pogotka umirio tempo i pametno kružio oko kaznenog prostora tražeći pukotinu u odbrani. Posle dugo vremena ozbiljnija situacija na drugom kraju terena, Alijagić je istrčao kontranapad međutim u pravo vreme je izleteo Veseličić. Posle minuta odmora geografija je krenula još agilnije na gol rivala, prvo je Ristić poslao loptu malo pored leve stative, a ubrzo je pokušaj Anđelić završio u golmanovim rukama. Đorđević i Vićić su prekinuli njihov nalet i propustili priliku da drugi put zatresu mrežu. Sledeći napad doneo je poravnanje, Ristić je ukrao loptu poslednjem igraču odbrane i vrlo precizno pogodio levi ugao (1:1). Tada je „Victoria“ preuzela sve konce igre u svoje ruke, gol Geografskog je punih pet minuta bio pod konstantnim pritiskom. Ristanović i Nikitović su po dva puta poslali loptu van okvira gola, da bi u poslednjoj akciji mreža ostala mirna zahvaljujući požrtvovanoj reakciji Šobota. Regularni deo je završen rezultatom 1:1 pa su timovi pristupili izvođenju penala.

„Victoria“ je povela 1:0“ jer je Vićić bio siguran izvođač prvog penala, golman se bacio u jednu stranu dok je lopta otišla u drugu. Prvi penal za Geografski izveo je Ristić, Veseličić ga je pročitao i odbranio. Na 2:0 povećao je Pajčin, da bi drugi penal geografije promašio Šobot za slavlje protivnika i prolazak u finale.