Veterinari bolji od filologa

148

Futsal ekipa Fakulteta za veterinarski medicinu savladala je tim Filološkog fakulteta rezultatom 7:5 (3:4) u okviru SUUB lige. Filolozi su imali u više navrata prednost od dva gola, ali je Veterinarski dobrom igrom u drugom delu utakmice ipak odneo pobedu.

Uvodnih pet minuta nije donele izgledne prilike. Početak je protekao u ispitivanju snaga, a prvu pravu šansu je imao Filološki fakultet. Ova ekipa je to iskoristila i preko Tomovića, koji je šutirao sa desne strane, povela 1:0. Đorđević je na drugoj strani imao priliku, ali je golman filologa Pinter dobro reagovao. Stošović je zatim imao šansu da poveća prednost na 2:0. Šutirao je iz voleja, ali je sada golman Veterine bio siguran. Ipak, šta nije učinio Stošović, jeste Tomović u 10. minutu, 2:0 za Filološki fakultet. Međutim, nisu veterinari ostali nemi na ove pogotke protivnika. U 12. minutu je dosuđen faul za Veterinu iskosa sa desne strane, a loptu je uzeo Gerasimović koji je šutirao jako po sredini gola što je iznenadilo Pintera za 2:1. Tomović je bio sjajan u ovom delu meča, pa je pored do tada dva postignuta gola, imao još nekoliko prilika. Isti igrač je kompletirao het-trik posle kontre za 3:1 u korist filologa u 15. minutu igre. Đerić je, međutim, smanjio na 3:2 na asistenciju Gerasimovića nepuna dva minuta posle primljenog gola. U poslednja dva minuta prvog dela utakmice su viđena još dva pogotka. Prvo je Jovanić postigao gol za Filološki fakultet za 4:2, a šansu za smanjenje vođstva imao je Rajković, ali do gola nije došlo. Ipak, na 30 sekundi do kraja poluvremena, Đorđević je istrčao kontru i matirao golmana Filološkog fakulteta za 4:3.

Filološki je dobro otvorio drugo poluvreme. Stošović je imao dve dobre prilike u samo nekoliko sekundi, ali je golman Stanojević bio na visini zadatka. Jovanić je potom imao novu šansu za svoj tim, ali nije bilo promene rezultata. Gerasimović je imao prvu priliku za Veterinu u 26. minutu, ali nije pogodio. Izjednačenje je doneo Đorđević svojim drugim golom na utakmici, a preokret je upotpunio Gerasimović lepim pogotkom sa polovine terena u 30. minutu meča (5:4). Međutim, ova prednost veterinara nije predugo potrajala. Olako su je ispustili, pošto je Stošović pogodio za 5:5 posle ukradene lopte, samo minut kasnije. Veterina je na ovo reagovala tajm-autom u 31. minutu. Tomović je imao šansu posle povratka na teren, ali je bio neprecizan. Najlepši momenat na utakmici delo je Alekse Stamenkovića. Ovaj igrač je dobio loptu koju je primirio grudima, potom je izbacio jednog protivničkog igrača iz igre i levom nogom iz voleja savladao Pintera za 6:5. Uz rezultat koji im nije išao u korist, filolozi su imali i problema sa faulovima. Na pet minuta do kraja im je dosuđen šesti faul, što je značilo da će veterinari imati kazneni udarac. Gerasimović je preuzeo odgovornost pošto je već postigao dva gola iz daljine na ovoj utakmici, međutim šutirao je pored leve stative gola Filološkog. Pokušavali su filolozi da izjednače rezultat, i imali su nekoliko šansi, najizgledniju preko Tomovića, ali nisu uspeli da stignu prednost Fakulteta veterinarske medicine. Na dva minuta do kraja meča, dosuđen je i sedmi faul filolozima, a ovoga puta je šutirao Đerić koji je bio siguran sa 10 metara i tako obezbedio trijumf svojoj ekipi. Na kraju, Veterinarski fakultet – 7, Filološki fakultet – 5.

Posle pobede, jedan od predvodnika Veterine Gerasimović se zahvalio svojoj ekipi na dobrom meču.

Utakmica je bila teška, igrali smo u malo okrnjenom sastavu, falilo nam je nekoliko igrača. Hvala igračima koji su došli, srećni smo što smo pobedili prvi put u ovoj sezoni“, jasan je bio Gerasimović.