Veterina preokretom u poslednjoj četvrtini došla do pobede nad medicinom!

401

U okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu Veterinarski fakultet, nakon obrta u poslednjoj četvrtini utakmice, odneo je pobedu nad Medicinskim fakultetom rezultatom 55:47 (11:12, 9:18, 13:13, 22:7). Na utakmici koja je odigrana u hali Radivoj Korać najefikasniji igrači na strani pobednika su bili Milić sa 13 poena, a odmah iza njega Trifunović, koji je svojoj ekipi najviše doprineo u poslednjem delu meča, sa 12 poena, dok se na strani protivnika istakao Šuljagić sa 13 poena i dve asistencije.

Prva deonica utakmice otpočela je sigurnim napadom doktora i njihovim prodorima u reket protivničke ekipe, ali i sigurnom odbranom svog reketa. Već u prvim minutma košarkaši Medicinskog fakulteta su zabeležili pogodak za tri poena i prešli u vođstvo rezultatom 6:10 za njih. Veterinari nisu dozvolili da im suparnici daleko odmaknu i odmah uzvraćaju trojkom i dobro organizovanim napadom, koji, međutim, doktori blokiraju i nakon još jednog duela završavaju ovu četvrtinu rezultatom 11:12.

Već u drugom delu utakmice igrači veterine su posustali. Protivnici su iskoristili tu situaciju i okrenuli  je u svoju korist.  Dobro organizovani napadi, odlična odbrana i 3/4 pogđena slobodna bacanja , serija dvojki i trojka Rajkovića, doveli su medicinu do velike prednosti (17:28). Veterinari su bezuspešno pokušavali da preokrenu tok četvrtine, što je dovelo do osam izgubljenih lopti na kraju ovog dela i rezultata 20:30.

Ratkovac D. Mosković F.
Dominacija Medicinskog fakulteta se nastavila i u trećoj četvrtini. Kao i u prethodnim četvrtinama košarkaši medicine igrali su na sigurno, pogađali otvorene šuteve, nakon Šuljagićeve trojke, išli su na sigurne napade i sa lakoćom kroz celu četvrtinu održavali razliku od deset poena. U drugom delu ove deonice veterinari su se probudili, počeli su da zaustavljaju napade i sprečavaju prodore protivnika. Iako su pogodili samo jedan od pet šuteva za tri poena, nisu dozvolili da se razlika poveća više od dotadašnje, pa i ovu četvrtinu su završili  rezultatom 33:43.

Četvrtina u kojoj se događa preokret i poslednja četvrtina ovog meča, odvijala se uz dosta tenzije. Ekipa medicine je u ovom periodu pokazala najlošiju igru na meču, dopuštali su da im protivnci lako preotmu loptu i krenu u kontranapad. Upravo iz kontranapada veterinari su davali najviše poena, čak 5/9 pogođenih dvojki i 4/4 pogođena slobodna bacanja. Preokretu i pobedi svoje ekipe najviše su doprineli  Milić  koji je dao polovinu ukupno datih poena veterine u ovoj četvrtini, odnosno 11 i Trifunović koji je zabeležio šest poena i dve asistencije. Uz pomoć ostatka ekipe oni odnose pobedu rezultatom 55:47.