Veterina posustala u finišu meča sa ETF-om

466

Rukometaši Elektrotehničkog fakulteta savladali su Fakultet veterinarske medicine rezultatom 18:14 (7:7) u meču grupne faze Prvenstva studenata i studentkinja Beograda. Čitavim tokom susreta ekipe su se menjale u vođstvu, da bi na samom kraju ETF serijom od četiri gola uspeo da zabeleži bitan trijumf u sali Zavoda za sport na Košutnjaku.

Isaković je sa pozicije desnog krila realizovao prvi napad elektrotehničara posle čega je usledio dug period bez pogodaka. Timovi su bili vrlo dobro organizovani u fazi odbrane, pa je veliki broj akcija završavan šutevima iz daljine. Golman ETF-a Jelenić dva puta je bio uspešniji od Tomaša, dok je okvir gola čak tri puta bio saveznik rukometaša FVM-a. Igrao se sedmi minut kada je Čobanović konačno otključao bravu rivala, međutim posle ukradene lopte Isaković je ponovo pogodio (2:1). Tomaš sa pivota i Mijalković doneli su prvo vođstvo Veterinarskom, ali Kovačević je vratio meč u egal (3:3). FVM je konstantno održavao plus od jednog gola do finiša prvog poluvremena. Tomaš, Turundžić i Valdevit pogađali su kod njih, a Jandrić je pružao otpor na drugom kraju terena (6:5). Knežević je udarcima iz daljine na pola minuta do kraja prvog dela vratio prednost ETF-u. Ipak, na odmor se otišlo sa rezultatom 7:7 jer je od sudijske pištaljke brži bio Čobanović.

Elektrotehnički fakultet Fakultet veterinarske medicine
1 Dušan Veselinović (g) 80 Nemanja Trišić (g)
25 Petar Jandrić

Po jednu odbranu upisali su Jelenić i Trišić na početku nastavka nakon čega je usledio gol Kovačevića posle odbitka (8:7). Čobanović je još jednom ubacio loptu mrežu ETF-a, da bi Knežević novim snažnim šutem skinuo pauka iz desnog ugla (9:8). Dobru akciju celog tima završio je Turundžić, a zatim je Čobanović realizovao sedmerac za vođstvo Veterinarskog (10:9). Kovačević, Isaković i na kraju Jandrić iskoristili su izgubljene lopte veterinara i sa igračem manje prvi put na susretu otišli na plus dva (12:10). Trišić je odbranio tri udarca što je uz golove Valdevita sa desnog krila i Čobanovića sa sedam metara bilo dovoljno za novu neizvesnost (12:12). Tri minuta pre kraja pri rezultatu 14:14 Knežević je pogodio za ETF, a ključnu odbranu upisao je Jelenić zaustavivši pokušaj Svilanovića. Knežević još jednom i Isaković rešili su sve dileme, a konačnih 18:14 postavio je Jandrić.

Najefikasniji igrač na meču bio je Nikola Čobanović, strelac sedam golova za Veterinarski fakultet. Kod Elektrotehničkog fakulteta istakli su se Milan Knežević sa šest golova i Slobodan Isaković i Petar Jandrić koji su upisali po četiri pogotka.

Statistika: Elektrotehnički fakultet Fakultet veterinarske medicine