Veterina do pobede u poslednjem napadu

115

Studenti Veterinarske medicine savladali su kolege sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 21:20 (9:11) u okviru Kupa studentkinja i studenata Beograda u rukometu. Elektrotehničari su veći deo meča imali prednost, ali su veterinari u poslednjem minutu meča ostvarili trijumf.

Veterina je bolje ušla u utakmciu. Prvi pogodak na meču bilo je delo Svilanovića. Već u narednom napadu, na 2:0 povisio je Čobanović. Nakon slabijeg uvoda, ETF-ovci su ubrzo izjednačili rezultat preko Šoškića sa krila, a zatim Radovića sa bekovske pozicije. Nekoliko narednih minuta, igralo se gol za gol, a prva osetnija prednost od 8:4 u korist studenata ETF-a bila je na sredini prvog dela. Najveće zasluge za rezultatski suficit od tri gola elektrotehničara imao je Kovačević, koji je ovoj seriji dodao tri pogotka. Na drugoj strani, posle prodora precizan je bio Korać, koji je naknadno iznudio i igrača više. Na semaforu je tada stajalo 9:5 za ETF. Na nepuna tri minuta pre isteka prveog poluvremena, veterina je zatražila tajmaut posle kog je serijom od 4:1 značajno smanjila rezultatski zaostatak. Prvo je precizan sa krila bio Čović. Pogađali su i bekovi Čobanović odnosno Jovanović. U tom momentu, bilo je 10:9 u korist studenata elektrotehnike. Do kraja poluvremena, prednost ETF-a na 11:9 povećao je bek Kovačević te je poluvreme završeno sa dva gola prednosti za elektrotehničare.

Drugo poluvreme bolje su otvorili elektrotehničari. Serijom od 3:1 prednost sa poluvremena povećali su na 14:10. Najzapaženiji je bio levi bek Radović koji je postigao dva od uvodna tri pogotka svog tima u drugom poluvremenu. Ipak, veterinari su zaigrali bolju odbranu i serijom od 3:0 prišli na gol zaostatka. Čobanović i Svilanović su predvodili napad svog tima u ovoj seriji. Narednih sedam minuta igralo se gol za gol. Uprkos dobrim odbranama, oba tima su nalazili rešenje da zatresu mrežu. Kod veterinara istakao se Svilanović. Preciznim i jakim šutem, smanjio je prednost proitvnika na 16:17 a samo minut kasnije iz kontre je pogodio za 17:18. Na drugoj strani, konstantnu prednost odražavao je Radović. U 16 minutu meča, rezultat je bio nerešen – 18:18. Izjednačujuć gol postigao je Turundžić sa pozicije pivota. Nakon tajmauta, utakmica je ušla u neizvesnu završnicu. Elektotehničari su na nešto manje od dva minuta do kraja meča imali gol prednosti – 20:19. Na 20:20 izjednačio je Kezić pogotkom iz kontranapada. Poslednji minut meča odlučio je pobednika. Student elektrotehnike Kovačević prvo je šutirao preko gola, da bi na drugoj strani za 21:20 u korist Veterinarskog fakulteta „metu“ pogodio Svilavnović. Pokušali su elektrotehničari da dođu do remija, ali je šut Radovića odbranio golman Trišić. Na kraju, konačan rezultat utakmice bio je 21:20 za studente veterine. Pobeda je tako ekipi donela polufinale.

Kod veterinara najefikasniji pojedinac bio je bek Čobanović koji je postigao sedam golova. Na druoj strani raspoložen je bio Kovačević koji je mrežu studenata veterine pogodio osam puta.

Kapiten pobedničkog tima Nikola Čobanović, bio je zadovoljan posle meča i pobede. „Utakmica je bila teška a meč smo počeli nešto slabije. Trebalo nam je vremena da nađemo pravu kombinaciju koja je uspela da se snađe i na kraju donese trijumf, što je najvažnije“, istakao je Čobanović.