Veterina bolja u egal utakmici

144

Fakultet veterinarske medicine bio je bolji od tima Beogradske poslovne škole i slavio je rezultatom 2:1 (25:18, 19:25 i 17:15). U vrlo ujednačenom meču odbojkaši Veterinarskog fakulteta uspeli su da na samom kraju prelome rezultat u svoju korist i taj-brejk dobiju na razliku.

11

Početak meča nagovestio je tempo koji će se održati do samog kraja.  Precizni u napadu su bili i jedni i drugi i nijedna ekipa nije uspevala da se rezultatski odvoji na više od 2 poena. Tek na sredini seta BPŠ je uspela da dođe do prednosti od 15:10 zahvaljujući as servisima Dragutinovića i blokovima Tasića. Ipak, osetnija prednost Beogradske poslovne nije pokolebala veterinare koji, takođe, zahvaljujući bloku uspevaju da poravnaju rezultat (17:17). U boljem raspoloženju su odbojkaši Veterine ušli u samu završnicu i uspeli su da dođu do seta.

Ni u drugom setu nije bilo ništa drugačije. Izjednačena igra u početku se oslikavala i u rezultatu. Igra poen za poen trajala je sve do 17:17. Nijedna ekipa nije imala inicijativu i poene su osvajale isključivo u serijama od po dva. Tek pred kraj seta BPŠ preuzima kontrolu nad igrom i pravi značajniju seriju kojim dolazi do izjednačenja u setovima.

Ritam iz prethodna dva seta preneo se i u taj-prejk. Na realizovan napad se odgovaralo istom merom, a na grešku greškom. Ekipe su se pratile u stopu, a prva do meč lopte došla je ekipa Fakulteta veterinarske medicine posle smeča Popovića (15:14). Iako je prva ostala neiskorišćena, ponovo zahvaljujući Popoviću veterinari dolaze do nove prilike za pobedu, koju ovoga puta koriste.

Najefikasniji u redovima Veterinarskog fakulteta bio je Popović koji je osvojio 14 poena, dok je Đurić upisao 7. Kod ekipe Beogradske poslovne škole Mirić je imao 9, a po 6 poena osvojili su Katić, Dragutinović, Ćujić i Tasić.