Vaterpolo: Treći poraz Beograđana!

2

Vaterpolo reprezentacija Univerziteta u Beogradu koja učestvuje na prvom Evropskom univerzitetskom kupu zabeležila je treći poraz na turniru. Njih je savladala ekipa Univerziteta u Lionu rezultatom 10:9 (2:4,3:1,2:2,3:2). Vaterpolisti iz Francuske uspeli su da nadoknade dva gola zaostatka u četvrtoj deonici i sa tri uzastopna pogotka došli su do trijumfa.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa iz Beograda. Od početka meča na golu je bio siguran Kaljević, koji je u prvoj četvrtini zabeležio šest odbrana, dok je u napadu Njegovan uspešno koristio svoje prilike. Poveli su Beograđani 0:1, pogotkom Njegovana, ali su Francuzi u sledećem napadu preko Selendića došli do izjednačenja 1:1. Potom je Kaljević zaustavio dva uzastopna šuta momaka iz Liona, da bi Mojić nakon brzo izvedenog kontranapada pogodio za 1:2. Do dva gola prednosti ekipa iz Srbije došla je nakon novog pogotka Njegovana (1:3). Uspeli su igrači Univerziteta iz Liona da smanje zaostatak nakon pogotka Pajona (2:3), ali je Njegovan treći put na utakmici savladao Sorentina za 2:4.

Druga deonica pripala je ekipi Univerziteta u Lionu. Zaigrali su čvršće u odbrani, dopustivši vaterpolistima iz Beograda jedan pogodak u četvrtini. Pogotkom Pajona, Univerzitet u Lionu smanjio je razliku na minus jedan (3:4), ali nakon novog gola Njegovana, Beogradski Univerzitet se vratio na dva gola prednosti (3:5). Francuzi su golovima Huventina i Selendića stigli do nerešenog rezultata kojim se i otišlo na odmor (5:5).

Sttistika

U trećoj četvrtini viđena je čvrsta igra u odbrani na obe strane. Golman ekipie Univerziteta u Beogradu, nastavio je sa sigurnim intervencijama. Igrao se peti minut četvrtine kada je Filipović matirao Sorentina za 5:6, međutim, već u sledećem napadu francuske ekipe, Lalmi je savladao raspoloženog Kaljevića za novo izjednačenje 6:6. Do kraja treće deonice viđena su još dva pogotka. Najpre je Lalmi bio precizan za 7:6 iI prvo vođstvo ekipe iz Liona, da bi potom Arsenović postigao gol za 7:7, pred ulazak u poslednji kvartal.

Neizvesnost u pogledu pobednika u ovom duelu viđena je i tokom poslednje četvrtine. Uspeli su Beograđani da vrate vođstvo na svoju stranu prvim pogotkom Čabrila (7:8). Nakon prvog, Čabrilo je stigao i do drugog gola na utakmici za 7:9. Usledila je serija 3:0 Francuza kojom su oni uspeli da preokrenu rezultat i stignu do pobede koja im omogućava da nastave borbu za medalju. Pogocima Lalmia, Univerzitet u Lionu je najpre stigao do nerešenog rezultata 9:9, da bi potom Liota, 30 sekundi pred kraj utakmice postigao gol za trijumf (10:9).

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lalmi sa pet golova, dok se u ekipi Univerziteta u Beogradu istakao Njegovan sa četiri pogotka.

Vaterpolista Univerziteta u Lionu Sofian Lalmi po završetku utakmice istakao je da je njegova ekipa uspela da ostane smirena I nakon zaostatka koji su imali tokom utakmice.“Bila je ovo teška utakmica kao što smo i očekivali. U početku smo bili u zaostatku ali smo uspeli da ostanemo smireni i da preuzmemo kontrolu na utakmici, pa smo na kraju i slavili 10:9. Imamo šanse da osvojimo medalju. Očekuje nas  teška utakmica protiv Univerziteta Primorska. Oni su na domaćem terenu, imaju podršku publike, nadam se da nećemo izgubiti”, izjavio je Lalmi.

Kapiten Univerziteta u Beogradu, Stefan Marković nije krio razočaranje nakon poraza. “Dosta bolan poraz za nas. Solidno smo otvorili utakmicu i držali prednost od jednog, dva gola razlike, mislili da je to možda čak i rešeno, međutim Francuzi su prekorenuli, pokazali su koliko su disciplinovana ekipa, što se videlo od samog početka turnira. Odgovorno mogu da tvrdim da smo bili bolja ekipa od njih, ali nadigrali su nas na kraju. Bila je ovo jako bitna utakmica za nas, da pokušamo da dođemo do trećeg mesta, ali nažalost ipak nećemo uspeti. Od početka turnira, pored nekih naših grešaka koje su i logične pošto nismo dovoljno dugo zajedno kao ekipa, prati nas i veliki nedostatak sreće, što naravno nije opravdanje. Okrećemo se utakmici sa Mađarima, pokušaćemo da odigramo što je bolje moguće, iako su ljudi demoralisani, ali ovde smo da igramo, ne da gledamo druge kako igraju”, rekao je Marković.