Vaterpolo: Split je šampion!

7

Pretposlednjeg dana Evropskog univerzitetskog vaterpolo kupa Univerzitet u Splitu I Univerzitet za tehnologiju I ekonomiju u Budimpešti zabeležili su nove pobede na turniri. Hrvatski predstavnik je pobedom nad domaćinom, Univerzitetom Primorska, došao na vrh tabele sa maksimalnim učinkom, dok vaterpolisti iz Mađarske  zauzimaju četvrtu poziciju.

Vaterpolisti Univerziteta za tehnologiju i ekonomiju iz Budimpešte savladali su sa ubedljivih 17:6 Univerzitet Sveti Ćirilo I Metodije iz Skoplja. Nakon prve četvrtine Mađari su imali prednost od 4:0, da bi na poluvremenu došli do prednosti od 9:3. Do kraja utakmice vaterpolisti iz Budimpešte su kontrolisali igru, nisu dozvolili kolegama iz Makedonije da se rezultatski približe i na kraju zasluženo slavili.

Vaterpolista Univerziteta za tehnologiju I ekonomiju u Budimpešti Daniel Blum po završetku utakmice je istakao da je ključ pobede u njihovoj boljoj pripremljenosti. “Ovo je bio veoma značajan meč za nas, znali smo da moramo da pobedimo što je većom razlikom moguće i sada nas očekuje  utakmica protiv Univerziteta u Beogradu u kojoj takođe želimo da dođemo do trijumfa, jer ne želimo da se vratimo u Mađarsku bez medalje. Mislim da je ovu utakmicu odlučila naša duža klupa i da smo pripremljeniji od igrača iz Makedonije. Takođe, iskoristio bih priliku da poželim brz oporavak igraču Univerziteta Sveti Ćirilo I Metodije iz Skoplja, koji se povredio pre dva dana”, rekao je Blum.

U poslednjem meču četvrtog dana takmičenja između Univerziteta u Splitu i Univerziteta Primorska odlučivalo se o osvajaču titule. Zahvaljujući čvrstoj odbrani i veoma organizovanoj igri u napadu Splićani su došli do trijumfa rezultatom 10:8. Od početka utakmice momci iz Hrvatske kontrolisali su igru, pa su na poluvremenu vodili 7:4, dok su treću deonicu završili sa četiri gola prednosti 9:5. U poslednjoj četvrtini, vaterpolisti Univerziteta Primorska nošeni podrškom sa tribina uspeli su da uhvate rezultatski priključak, međutim, golman Splićana, Mario Podrug sa nekoliko veoma sigurnih intervencija nije dozvolio da ekipa iz Kopra dođe do preokreta. Pobedom u duelu protiv Slovenaca, Univerzitet u Splitu osigurao je prvo mesto I tako postao prvi osvajač Evropskog univerzitetskog kupa.

Golman Univerziteta u Splitu Mario Podrug, po završetku utakmice je naglasio da je čvrsta igra u odbrani odlučila pobednika.“Znali smo da su nam oni najozbiljniji protivnik uz Univerzitet u Beogradu, ali eto Beograd je kiksnuo. Mislim da smo danas odigrali jako dobro, kao što smo se dogovorili uz nekoliko grešaka, ali mislim da je u suštini bilo sve okej. Zahvalio bih se i svojim saigračima što su mi omogućili da budem jedan od najboljih pojedinaca na ovom turniru”, izjavio je Podrug.

Prethodni tekstVaterpolo: Treći poraz Beograđana!
Naredni tekstVaterpolo: Nerešen rezultat Beograđana za kraj!
Studiram sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Dugo sam trenirala karate, ali sam ga nakon deset godina zamenila tekvondoom. Želja mi je da se u budućnosti bavim sportskim novinarstvom i da izveštavam sa velikih sportskih događaja.