SportIndeks.rs

Vaterpolo: Splićani ubedljivi protiv Beograđana

vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Univerziteta u Beogradu pretrpela je drugi poraz na Evropskom univerzitetskom kupu koji se igra u Kopru. Njih je ekipa Univerziteta u Splitu savladali sa ubedljivih 14:2. Splićani su kontrolisali igru tokom čitave utakmice, dozvolivši momcima iz Beograda prvi pogodak tek u trećoj deonici meča.

Od početka utakmice momci iz Splita su zaigrali organizovano u napadu, dok na drugoj strani, beogradska ekipa nije uspevala opasnije da pripreti golu Hrvata. Do početnog vođstva Splićani su došli nakon što je Čalić snažno šutriao sa šest metara i tako matirao Kaljevića (1:0). Nakon tri minuta igre, Univerzitet u Splitu imao je prednost od četiri gola. Najpre je Vuko bio precizan za vođstvo od 2:0, a potom je Čalić sa dva uzastopna pogotka povisio na 4:0. Vaterpolisti iz glavnog grada Srbije pokušavali su da dodavanjima ka centru izgrade priliku za gol, međutim, Hrvati su uspešno uspevali da osujete ove pokušaje. Do kraja četvrtine nije bilo viđeno novih pogodaka, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 4:0.

Druga deonica počela je intervencijom Kaljevića, međutim u napadu igrači Splitskog Univerziteta su izblokirali šut Arsenovića što im je omogućilo da otvore brzu polukontru, koju je, svojim drugim golom na utakmici, završio Vuko (5:0). Pokušavali su Beograđani solo akcijama i šutevima sa distance da smanje zaostatak, međutim golman Univerziteta u Splitu bio je neprevaziđena prepreka.  Na dva minuta do kraja druge deonice, Nađ je postigao svoj prvi pogodak i tako doveo ekipu iz Splita do ubedljivih 6:0, što je bio i rezultat na kraj prvog poluvremena.

U nastavku utakmice vaterpolisti iz Beograda imali su priliku preko Mojića da dođu do prvog pogotka na utakmici, ali je njegov šut završio preko gola Hrvata. Drugim golom Nađa, Splićani su došli do prednosti 7:0, a nakon novog pogotka Čalića  i prvog gola Rajčića oni su poveli sa 9:0. Imali su vaterpolisti sa Univerziteta u Beogradu u dva navrata igrača više u bazenu, ali nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost. Međutim, do prvog pogotka na utakmici Beograđani su došli nakon što je Popović savladao Podruga na 48 sekundi pred kraj treće deonice (9:1). Imao je priliku i Njegovan da se upiše u strelce, ali ga je prečka u tome sprečila, pa je ekipa iz Srbije u poslednju deonicu ušla sa zaostatkom od 8 golova (9:1).

Početkom poslednjeg kvartala Čalić je upisao i peti gol za 10:1, da bi Univerzitet u Splitu, nakon pogotka Tuđe, došao do dvocifrene prednosti na meču, 11:1. Univerzitet u Beogradu smanjio je zaostatak nakon što je Ivan Marković iskoristio peterac (11:2). Do kraja utakmice viđeno je još tri gola u mreži Kaljevića. Čalić je postigao svoj šesti pogodak na meču (12:2), dok se Koceić upisao u strelce nakon uspešno izvedenog peterca (13:2). Konačan rezultat, svojim trećim golom, postavio je Vuko (14:2).

Najefikasniji igrač na utakmici bio je, vaterpolista Univerziteta u Splitu, Čalić sa šest pogodaka, dok je njegov saigrač Vuko postigao tri.

Vaterpolista Univerziteta u Splitu Mario Mimica izjavio je po završetku meča da je očekivao više od ekipe Beogradskog Univerziteta. “Utakmica je bila lakša nego što smo očekivali. Dobro smo se pripremili taktički i dobro smo odigrali pozicioni napad. Malo smo umrtvili igru, jer smo zaključili da ćemo tako napraviti dobar rezultat. Očekujem da ćemo u nastavku ostvariti pobede i doći do prvog mesta”, rekao je Mimimica.

Trener Univerziteta u Begradu Todor Ćorović nije krio razočaranje zbog poraza u današnjoj utakmici.“Ekipa je bila dosta demotivisana nakon jučerašnjeg diskutabilnog suđenja. Kako smo iz prve utakmice izašli kao nezasluženi gubitnici nismo smogli snage da se osvestimo i posvetimo novim protivnicima. Ekipa nije igrala toliko loše koliko je rezultat bio ubedljiv. Pokušaćemo da se okrenemo sledećim protivnicima i da zaboravimo na prve dve utakmice”, izjavio je Ćorović.