Vaterpolo: Pobede Univerziteta u Splitu i Univerziteta Primorska

4

Vaterpolisti Univerziteta u Splitu i Univerziteta Primorska zabeležili su treću pobedu na Evropskom univerzitetskom kupu koji se igra na bazenu “Žusterna” u Kopru. Trijumfima u trećem kolu, obe ekipe su zadržale maksimalan učinak i u međusobnom duelu, koji je zakazan za 14. jul u 21h odlučivaće o prvom mestu na turniru.

Splićani su savladali Univerzitet u Lionu rezultatom 8:5. Odlučujuću razliku momci iz Hrvatske napravili su u prvoj deonici koju su dobili rezultatom 5:0, dok su vaterpolisti iz Liona prvi pogodak postigli sredinom druge deonice. Odbranom Splićana komandovao je veoma raspoloženi golman Mario Podrug. Uspela je ekipa iz Francuske da stabilizuje igru u napadu u drugom poluvremenu, međutim odigrali su Splićani mirno do kraja i na kraju zasluženo trijumfovali.

Vaterpolista Univerziteta u Splitu Mario Mimica po završetku utakmice izjavio je da je zadovoljan zbog nove pobede svoje ekipe.“Utakmicu smo krenuli koncentrisano, kao i ostatak turnira. Poveli smo 7:1, sve je bilo kao što smo planirali. Međutim, mislili smo da ćemo lako privesti utakmicu kraju, pa smo se opustili, a oni su zamalo izjednačili, ali je kvalitet bio na našoj strani”, rekao je Mimica.

U poslednjoj utakmici trećeg dana turnira, vaterpolisti Univerziteta Primorska savladali su Univerzitet za tehnologiju i ekonomiju iz Budimpešte rezultatom 10:6. Nakon neizvesne prve četvrtine koju su rezultatom 2:1 dobili igrači mađarskog tima, u drugoj četvrtini domaći vaterpolisti su preokrenuli rezultat, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 6:4 za Univerzitet Primorska. Do kraja utakmice, vaterpolisti iz Kopra su uspeli da sačuvaju prednost koju su gradili tokom meča i na kraju su slavili rezultatom 10:6.

Vaterpolista Univerziteta Primorska Uroš Fabič nakon utakmice istakao je da je pobednika odlučila njihova bolja pripremljenost. “Bila je teška utakmica, vrlo napeta i gruba igra. Imali smo jake protivnike, ali mislim da smo bolje spremni od njih i da je to presudilo. Vidi se to u plivanju i u šutiranju. Očekuje nas utakmica protiv Splita i verujem da ćemo pobediti”, izjavio je Fabič.

Prethodni tekstVaterpolo: Prva pobeda Beograđana!
Naredni tekstVaterpolo: Treći poraz Beograđana!
Studiram sociologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Dugo sam trenirala karate, ali sam ga nakon deset godina zamenila tekvondoom. Želja mi je da se u budućnosti bavim sportskim novinarstvom i da izveštavam sa velikih sportskih događaja.