SportIndeks.rs

Vaterpolo: Nerešen rezultat Beograđana za kraj!

ekipa

Vaterpolisti Univerziteta u Beogradu igrali su  nerešeno 8:8 (2:3,3:1,1:3,2:1) sa Univerzitetom za tehnologiju i ekonomiju  iz Budimpešte u poslednjem kolu Evropskog univerzitetskog kupa. Do izjednačenja ekipa iz Beograda došla je nakon pogotka Miloša Popovića tri sekunde pred kraj utakmice.

Univerzitetu iz Budimpešte bio je potreban trijumf kako bi ostali u borbi za medalju, dok su momci iz Beograda ostali bez šanse za odličje nakon poraza od Univerziteta u Lionu. Tokom prve četvrtine ni jedna ni druga ekipa nije uspela da napravi osetniju prednost. Povela je ekipa sa Beogradskog Univerziteta golom Arsenovića (1:0), ali su Mađari stigli do izjednačenja u sledećem napadu nakon što je Blum savladao Kaljevića (1:1). Imali su priliku igrači beogradskog tima da sa igračem više u bazenu dođu do novog vođstva, ali je Verage bio siguran na golu. Nakon brzog kontranapada Mađari su poveli prvi put na utakmici, a strelac je bio Kinčeš (1:2). Do dva gola prednosti, ekipa iz Budimpešte stigla je posle gola Bernula na 40 sekundi do kraja četvrtine (1:3). Uspeo je Beogradski Univerzitet da smanji zaostatak kada je Arsenović postigao svoj drugi pogodak (2:3).

U drugoj četvrtini efikasniji su bili vaterpolisti Univerziteta u Beogradu. Do izjednačenja su stigli nakon što je Arsenović iskoristio peterac (3:3). Igralo se gol za gol. Do nove prednosti Mađari su došli posle novog pogotkom Kinčeša (3:4), da bi potom Filipović postigao gol za 4:4. Tokom druge deonice na golovima su se istakli golmani obe ekipe i svojim sigurnim odbranama predstavljali su temelj odbrane obe ekipe. Međutim, Verage nije uspeo da zaustavi šut Čabrila, kojim je Beogradski Univerzitet poveo 5:4.

Dok je u drugoj deonici ekipa iz Beograda bila efikasnija, u trećoj su Mađari zaigrali dosta čvršću odbran, dok su organizovanim napadima dolazili do prilika za gol. Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane igrači mađarksog tima stigi su do izjednačenja a strelac gola bio je Bernula. U nastavku utakmice obe ekipe su imale problem da dođu do gola protivnika. Momci iz glavnog grada Srbije poveli su ponovo na utakmici nakon što je snažan šut Njegovana  bio neodbranjiv za Veraga. Imali su Mađari igrača više nakon isključenja Filipovića, međutim nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost. Međutim Kinčeš je savladao Kaljevića u sledećem napadu Mađara za 6:6, da bi Bulm postigao sedmi gol za novo vođstvo ekipe iz Budimpešte (6:7).

U poslednjoj deonici igralo se četiri minuta bez golova na obe strane. Imali su prilike Mađari da uvećaju prednost, ali je Kaljević bio siguran na golu Beograđana. Do izjednačenja ekipa iz Srbije došla je na dva minuta do kraja utakmice, kada je Mojić iskoristio odbijenu loptu nakon pokušaja Čabrila (7:7). Međutim, u narednom napadu Univerzitet za tehnologiju i ekonomiju iz Budimpešte golom Jančika. Pokušali su Beograđani preko Čabrila i Njegovana da stignu do izjednačenja, međutim, golman Mađarskog tima je upisao nove odbrane. Imali su napad momci iz Budimpešte, kada je trener beogradskog tima tražio tajm aut, koji je za posledicu imao peterac za Univerzitet za tehnologiju i ekonomiju. Uspeo je Kaljević da odbrani ovaj pokušaj Mađara, da bi potom Popović svojim prvim golom na utakmici doveo ekipu iz Beograda do izjednačenja (8:8).

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Željko Arsenović sa Univerziteta u Beogradu postigavši tri gola, dok su u ekipi iz Mađarske Kinčeš, Blum i Bernula postigli po dva.

Jedan od najefikasnijih igrača u reprezentaciji Univerziteta u Beogradu, Bogdan Filipović izneo je svoje utiske o celokupnom turniru I utakmici protiv ekipe iz Mađarske.“Prava takmičarska takmica. Zahvalio bih se reprezentativcima Univerziteta iz Budimpešte na fer meču. Što se nas tiče, ponovo smo imali puno oscilacija u igri i to je opet pokazatelj da se ne poznajemo dovoljno. Zahvaljujem se organizatoru na sjajnoj organizaciji. Turnir je bio odličan što pokazuju i neizvesni rezultati. Čestitao bih osvajačima medalja, a naročito reprezentaciji Makedonije na nagradi za fer plej. Nadam se da ćemo imati prilike da ponovo učestvujemo na ovom turniru”, izjavio je Filipović.