Vasiljević nedovoljna FON-u, Jelić i Vranić nosile DIF do pobede

413

U derbiju ženske rukometne SUUB lige, ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje slavila je protiv Fakulteta organizaconih nauka 18:15 (12:7). U meču koji je odigran na Košutnjaku, devojke sa DIF-a su imale konstantnu prednost, a ni nešto slabiji početak drugog poluvremena ih nije omeo u nameri da zabeleže drugu pobedu ove sezone na FON-ovkama.

Utakmicu dve prvoplasiranje ekipe je otvorila Jelić dvema dobrim odbranama za DIF, a to je Vranić upotpunila pogotkom za 1:0. Klicov je, potom, napravila prekršaj, te je dosuđen sedmerac za FON, a bek DIF-a je zaradila opomenu. Radulovićeva je pogodila za 1:1 sa penala. Klicov je posle toga postigla gol za 2:1, a Vasiljević je sprečila novi pogodak pošto je odbranila 1:1 u kontri jednoj od igračica Fakulteta za sport. Ipak, minus od dva gola razlike je ipak došao, samo od ruke Milice Vranić. Na drugoj strani je i golman Jelić bila raspoložena jer je onemogućila Radulovićevoj da pogodi sa penala. Smolović je smanjila, ali je posle nove dobre odbrane i kontre plus dva DIF-u donela Vranić (4:2). U narednih nekoliko minuta su ekipe igrale gol za gol, a prvo izjednačenje od starta je FON-u donela Radulovićeva posle kontra-napada (6:6). Posle ovog poravnanja rezultata, igračice sa Košutnjaka su napravile seriju 3:0 i tako došle do prve osetnije prednosti (9:6). Klupa FON-a je bila prinuđena na tajm-aut posle 13 minuta igre nakon ove serije protivnica. Ova pauza im nije previše pomogla, pošto su do kraja poluvremena postigle svega jedan gol i to preko Nikolićeve koja je pogodila sa krila. Simić je potom započela novu seriju, a ispratile su je Klicov i Vranić koja je pogodila u poslednjoj sekundi prvog dela utakmice za 12:7.

Jelača

I pored velikog zaostatka, FON se nije predavao. Devojke iz Jove Ilića su nastavile da se bore u drugom poluvremenu, te su u prvih pet minuta drugog dela napravile seriju 3:0 i tako spustile zaostatak na dva gola razlike (12:10). Vasiljević je ostala na nivou iz prvog dela utakmice, te je svojim odbranama držala FON-ovke, a na samo minus jedan je smanjila Smolović posle sedmerca (12:11). Takođe, na povratak FON-a u igru je uticalo to što su u odbrani igrale flastera na Jeleni Klicov. Međutim, ona je uspela prilikom jednog ukrštanja da se oslobodi svog čuvara, te na efektan način savlada golmana FON-a i tako razmrda svoj tim. Jelić je ostala mirna na golu, a novih plus tri je donela Vranić posle kontre. Ponovo su obe ekipe igrale po principu pogodak za pogodak, što je odgovaralo timu Fakulteta za sport. Na nešto manje od 10 minuta do kraja meča, rezultat je glasio 16:14 za DIF, a onda je usledio nešto tvrđi deo utakmice. Mreže su mirovale, a glavnu reč su ponovo vodili golmani obeju ekipa, Vasiljević i Jelić. Ipak, Mihajlovićeva je uspela da primakne FON na minus jedan lepim golom sa krila (16:15), no to je ipak bilo nedovoljno kako bi rukometašice sa Voždovca uspele da sustignu prednost DIF-a. Duo KlicovVranić je iskoristio dobru odbranu i pogodio za konačnih 18:15.

Najefikasnija u pobedničkom timu je bila Vranić sa osam golova, a u ekipi FON-a se istakla Radulović sa pet pogodaka.