Uživo: Kraj – FTN : Crvena zvezda 97:59

78

Košarkaši Fakulteta tehničkih nauka dočekuju juniorski tim Crvene zvezde u humanitarnom meču posvećenom poginulom Marku Ivkoviću Jagodi. Meč je organizovan od strane Sportske organizacije “Tehničar”, koja posluje pod okriljem FTN-a.

18:35 – Oko pola sata pred početak utakmice igrači obe ekipe su izašli na zagrevanje i pozdravljeni su od publike koja i dalje pristiže.

Sastavi ekipa:

FTN – 4 Suvajdžić, 5 Arnaut, 6 Tomić, 7 Knežević, 8 Škripac, 9 Poprtnjak, 10 Stojačić, 11 Prica, 12 Ratkov, 13 Krpež, 15 Ostojić

Crvena zvezda – 4 Blašković, 5 Kulundžić, 6 Stojiljković, 8 Popović, 9 Popadić, 11 Paunović, 12 Tomašević Drago, 13 Pavlović, 14 Karanović, 15 Ćurčić, 17 Anastasov, 18 Tomašević Bojan

– Veoma smo počastvovani što smo pozvani da učestvujemo na ovom događaju. Došli smo sa mladom ekipom iako je bilo planirano da dođemo sa prvim timom, ali zbog nekih obaveza i svih ostalih takmičenja nismo bili u mogućnosti. Došli smo da ispoštujemo ceo ovaj događaj i da pružimo podršku Dušanu Travici, kojem je potrebna pomoć, a takođe želimo da učestvujemo na dešavanjima koja odaju počast našem tragično preminulom navijaču Marku Ivkoviću – rekao je tim-menadžer Crvene zvezde Aleksandar Zmijanac, dodavši da će Zvezdi biti čast da i ubuduće učestvuje na ovoj manifestaciji.

19:07 – Publika, koja je napravila sjajnu koreografiju na tribinama, gromkim aplauzom pozdravila je igrače. Meč će uskoro početi, s malim zakašnjenjem.

19:10 – Uoči utakmice je održan minut ćutanja u čast Marka Ivkovića.

– Zahvaljujem se posebno košarkašima Crvene zvezde i FTN-a koji su došli da se setimo studenta Marka Ivkovića, i da damo volju za život drugom stidentu našeg fakulteta Draganu Travici – rekao je dekan FTN-a Rade Doroslovački.

19:16 – Intoniranje himne Republike Srbije. Navijači Crvene zvezde prave fantastičnu atmosferu svojom pesmom. Atmosfera kao i pred neki Evroligaški meč.

TOK MEČA:

Startne petorke:

FTN – Prica, Ostojić, Stojačić, Potprtnjak, Ratkov

Crvena zvezda – Ćurčić, Anastasov, Stojiljković, Paunović, Pavlović

1′ – Zvezda je prva došla do poseda, ali je FTN uzeo loptu, međutim nije iskoristio napad.

2′ – Prve poene na meču postiže Prica za FTN ispod koša. Nakon toga još 2 laka poena u kontri za FTN, a Stojačić u narednom napadu pogađa trojku – FTN je odlično otvorio i vodi sa 7:0.

3′ – Zvezdini igrači nikako da se konsoliduju, bez pogotka su od početka meča. Stojačić je fauliran, ali pogađa polovično sa linije penala. Zvezda prinuđena da traži tajm-aut već nakon 3 minuta meča.

Prvi poeni za Zvedzu. Tajm-aut je urodio plodom, ali zakratko. Prica iz polukontre lako poentira, zaboravljen je pod košem.

4′ – Fizički dominantniji igrači FTN-a uglavnom pokušavaju da loptu spuste na centre. Ali im ne uspeva. Dobra odbrana Zvezde naterala je FTN da šutne tri trojke u istom napadu, ali bez uspeha.

6′ – Vrlo lepa akcija, Arnauta i Ostojića, centar FTN-a na liniji penala, polovičan, ali novi skok u napadu je doneo i nova 2 poena. FTN dominantan na startu – 13:4.

7′ – Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane. Šut ni jedne ni druge za sada ne služi baš najbolje. Prevagu za sada donosi bolje trčanje igrača FTN-a, koji ponovo pogađaju u kontri. Već u sledećem napadu Zvezda nastavlja sa očajnim šutem za tri poena, a u kontri Stojačić biva fauliran prilikom pokušaja da zakuca. Ponovo je polovičan – 1 od 2.

8′ – Stojačić pogađa svoju drugu trojku na meču. Zvezda ne može da pronađe svoju igru. Igrači pokušavaju iz nerezonskih situacija, deluje da ih je uhvatila panika.

9′ – Publika skandira ime Marka Ivkovića. Trenutni rezultat je 21:4 za FTN.

Nova izgubljena lopta Crvene zvezde, Ratkov lagano zakucava u kontri.

10′ – Igrači Zvezde nemaju ni sreće. Nakon odličnog prodora Popovića lopta nije htela u koš, ali je fauliran, i pogodio je samo jedno bacanje. Na drugoj strani Škripac pogađa 2+1. Na kraju prve četvrtine FTN već vodi sa 21 poenom razlike. Težak zadatak za juniore šampiona Srbije.

IMG_5315

Druga četvrtina:

11′ – Lepa solo-akcija Paunovića, koji pogađa šut sa polu-distance. Dobro otvaranje druge četvrtine za Zvezdu.

12′ – Knežević pogađa trojku za FTN. Igrači ovog fakulteta se ni na trenutak ne opuštaju.

14′ – Crvena zvezda je zaigrala mnogo agresivnije. Stojiljković krade loptu, a poene postiže Ćurčić. FTN odgovara serijom 4:0, dva laka koša za Poprtnjaka i Krleža.

15′ – Bojan Tomašević pogađa dva bacanja za Zvezdu. Rezultat je 40:22 za FTN.

Novi neorganizovan napad i Zvezda gubi loptu još jednom. FTN to nije iskoristio. Stojiljković pogađa dve trojke u dva napada! Preslikane akcije, lopta ulazi iz desnog ćoška “bez koske” – Zvezda smanjuje zaostatak na 12 razlike.

16′ – Igra se “koš za koš”. Nakon poena Tomaševića za Zvezdu, nakon lepog rolinga u reketu, usledio je odgovor Krleža.

18′ – Zvezda je ušla u nešto bolji ritam. Iskoristili su nekoliko napada, ali to ništa ne vredi kada su raspoloženi i igrači FTN-a. Stojačić je ubacio novu trojku za prednost 53:34.

19′ – Nova trojka Stojačića! Igrači Zvezde nemaju rešenje za nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije. FTN je u odličnoj seriji na kraju druge četvrtine.

Neiskorišćenim napadom Zvezde završeno je prvo poluvreme – 56:34 za FTN.

Prvo poluvreme obeležili su loš šut za tri poena Zvezde, koji ju je na početku veoma koštao. Bili su bezidejni u napadu, a bez odgovora za raspoložene igrače FTN-a. Među tim raspoloženim pak, prednjačio je Stefan Stojačić, koji je bio nezaustavljiv i postigao je 16 poena. U Zvezdinom taboru najefikasniji je bio Paunović sa 11 poena. FTN za sada ima sigurno vođstvo, zahvaljujući odličnom skoku, kako u odbrani, tako i u napadu.

Na poluvremenu će biti održano humanitarno šutiranje trojki, koje doduše nije bilo takmičarskog karaktera. Priređena je i plesna tačka u pauzi.

IMG_6725

Treća četvrtina:

21′ – Zvezdi ističe napad na startu drugog poluvremena, a do koša prvi stiže FTN preko Ostojića. Lepo otvaranje centra ispod koša i lako polaganje.

23′ – Prica i Poprtnjak promašuju zicere u dva uzastopna napada, ali Zvezda ne uspeva to da kazni. Stiče se utisak da njeni igrači zaista ne mogu da se nose sa protivnikom pod košem.

24′ – Za tri minuta u drugom delu i dalje samo 2 postignuta poena. Obe ekipe su u seriji promašaja.

Ćurčić se baca za loptu i dobija aplauz svih u hali za požrtvovanje. Već u sledećem napadu mu se to isplatilo, kada je ostao sam i zakucao.

25′ – Prelepa akcija igrača FTN-a. Ratkov je ukrao loptu, on i Stojačić su razmenili dva pasa iza leđa, a Stojačić pogodio pod faulom. Rezultat je 66:38.

26′ – Rampa Poprtnjaka, nakon koje Ostojić pogađa u kontri. Igrači Zvezde nastavljaju da šutiraju i promašuju trojke.

27′ – Konačno kontra i za Zvezdu, lepa kombinacija i pogodak Paunovića. Na drugoj strani Prica baca “er-bol”. Zvezda ne da FTN-u na +30. Rezultat je 69:40.

IMG_6723

28′ – Nervoza na klupi Zvezde. Stojiljković ponovo promašuje trojku. Uklopio se u loš šut ostatka ekipe.

Jedna nemila scena i, vervatno, veći razlog za nezadovoljstvo i nervozu Zvezdinog stručnog štaba – Stojiljković je morao da napusti igru zbog povrede skočnog zgloba.

29′ – Ftn konačno na više od 30 razlike. Vezali su dva uspešna napada i rezultat je sada 75:42.

30′ – Neumorna publika ponovo skandira ime Marka Ivkovića. Zvezda ponovo greši. Na terenu je druga postava FTN-a, ali i u tom odnosu snaga su dominantniji. Rezultat je 77:42 za FTN.

Četvrta četvrtina:

31′ – Suvajdžić pogotkom otvara poslednju deonicu, ali uzvraća Paunović, najbolji u redovima Zvezde.

32′ – Sada i Karanović promašuje celu konstrukciju prilikom šuta za tri. Zvezda se pošteno napromašivala pa ovaj rezultat ni ne čudi.

33′ – Spetljana rekcija u odbrani FTN-a, lopta se odbila Paunoviću koji lako pogađa.

Nova kontra FTN-a. Apsolutno su pretrčali rivala na ovoj utakmici, a u ovoj prilici pogodio je Ratkov.

34′ – Čitava petorka FTN-a izlazi. U igri je ponovo Stojačić koji se nije toliko video u nastavku. Rezultat je 85:53.

36′ – Paunović očajnički pokušava da popravi utisak o svojoj ekipi, ali ne može sam. Na drugoj strani Prica dvaput, a Arnaut jednom promašuju za tri u istom napadu.

Kaznila je to Zvezda poenima iz reketa – 85:55.

38′ – FTN je pogodio novu trojku i sada ima izglede da stigne do “stotke”. Još jedna kontra za njih. Sada im treba još samo 10 poena, a do kraja je 1:30.

39′: Prica pogađa trojku! Suvajdžić polaže, za 95:59. Počeo je poslednji minut.

Utakmica je završena. Ubedljiva pobeda igrača FTN-a koji su pokazali da su mnogo bolji rival. Krajnji rezultat je 97:59.IMG_6731

Prethodni tekstŠAH: Srpske kraljice optočene bronzom
Naredni tekstFTN pobedio za Marka Ivkovića!
Oduvek sam bio zaljubljenik u sport. Sedam godina sam trenirao kosarku, a kada sam prestao shvatio sam da bih voleo da postanem sportski novinar ili komentator.