SportIndeks.rs

Univerzijada: “Delfini” u finalu!

srbija-madjarska-univerzijada-2017

Vaterpolo Univerzitetska reprezentacije Srbije plasirala se u finale Univerzijade, koja se održava u Kineskom Tajpeju! U polufinalnom duelu „delfini „ su savladali selekciju Francuske rezultatom 10:3 (2:1, 3:0, 3:0, 2:2).

Na samom startu utakmice Francuzi su poveli 1:0, ali su srpski reprezentativci uspeli da preokrenu i golovima Subotića, Rašovića, Vasića i Lazića, do kraja druge četvrtine dođu do prednosti od 5:1. Nastavak utakmice doneo je sigurnu igru naše selekcije, pa je golovima Jakšića i Stojanovića prednost porasla na 8:1. Uspeli su Francuzi u nastavku da dođu do dva pogotka, ali su , predvođeni selektorom Dejanom Savićem, naši vaterpolisti zabeležili ubedljivu pobedu, u kojoj su još jednom pokazali timski duh. Tačku na polufinale stavio je Strahinja Rašović. Golom za 10:3.

U finalnoj utakmice Univerzijade reprezentaciju Srbije očekuje borba sa pobednikom  duela između Italije i Rusije.