Učiteljice u produžetku bolje od ETF-a!

561

U drugoj utakmici ženske konkurencije desetog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkaškice Učiteljskog fakulteta savladale su ekipu Elektrotehničkog fakulteta nakon produžetka rezultatom 37:34 (4:10, 13:8, 9:7, 9:8, 3:0). Neizvesnu utakmicu punu preokreta, rešila je trojka Perišićeve u dodatnom minutu igre, jer je nakon regularnih 32 minuta rezultat bio izjednačen.

Košarkašice ETF-a bolje su otvorile meč. Milićevićeva, Perićeva i Penčićeva odvele su svoj tim na +5 (6:1) već na isteku trećeg minuta, a ubrzo je razlika još više uvećana. Četiri izgubljene lopte sredinom deonice, i promašena trojka Perišićeve, ostavile su su učiteljice na samo jednom poenu, i na tajm-aut se otišlo sa prednošću ETF-a od 8:1. Po povratku na parket Perišićeva je faulirana prilikom novog šuta za tri, te je sa linije penala smanjila zaostatak. Ipak, Perićeva je u poslednjem napadu svojim šestim poenom postavila 10:4 na semafor pred ulazak u drugi deo igre.

Šut je konačno ,,proradio” učiteljice u drugoj četvrtini. Prve poene iz igre za svoj tim postigla je Milijaševićeva, da bi potom Perišićeva trojkom naterala tim ETF-a da zatraži tajm-aut već u drugom minutu (10:9). Uzvratila je po povratku na parket istom merom Kovačevićeva, a na 13:13 izjednačile su poenima Novakovićeva i Perišićeva. Sredinom perioda, do tada najefikasnija košarkašica ETF-a Perićeva, morala je da napusti igru zbog povrede, a nakon kratkog prekida Penčićeva je realizovala tri slobodna bacanja za novo vođstvo ETF-a. I pored pokušaja da do poluvremena učiteljice u potpunosti neutrališu zaostatak iz prve četvrtine, u poslednjem napadu Penčićeva je ponovo bila sigurna i na odmor otišlo se sa minimalnom prednošću ETF-a od 18:17.

Jelena Kovačević 13

Kapitenka Skrlatovićeva donela je prvo vođstvo učiteljicama na startu treće četvrtine. Jovićeva je u narednoj akciji pogodila nakon ofanzivnog skoka i učiteljice su prvi put došle do tri poena prednosti (21:18). Ubrzo je ETF uspeo da izjednači, a potom i da ponovo dođe u vođstvo preko Radovanovićeve, koja je oduzela loptu Novakovićevoj i iz kontre pogodila za dva (21:23). Perišićeva je u završnici došla do svoje druge trojke na meču i učiteljice su u poslednji kvartal ušle sa prednošću od 26:25.

Blokade   /  2

Kao i dotadašnje tri deonice, i poslednju su obeležili brojni rezultatski preokreti. Ovaj put, početni napadi obe ekipe su bili i iskorišćeni, a tim ETF-a stigao je sredinom četvrtine do nove osetnije prednosti od četiri poena. Precizna za tri bila je ponovo Kovačevićeva, dok je na drugoj strani Novakovićeva promašila jedno slobodno bacanje, nakon čega se otišlo na tajm-aut (31:34). Po povratku na parket, u poslednja tri minuta igračice ETF-a nisu uspele da dođu do poena koji bi im osigurali pobedu i za to su kažnjene. Prvo je Milijaševićeva smanjila na bacanjem na koš zaostatka, a na dvadesetak sekundi do kraja Novakovićeva se dvojkom iskupila za nešto ranije promašaje, postavivši konačnih 34:34.

Usledio je jednominutni produžetak. Skrlatovićeva je asistirala za Perišićevu koja je pogodila za tri poena i vođstvo učiteljica. Pokušao je ETF da se vrati preko Radovanovićeve i Ljubičićeve, međutim nisu bile precizne i učiteljice su trijumfovale rezultatom 37:34.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi Učiteljskog fakulteta bila je Dragana Perišić sa 14 poena, dok su po sedam postigle Milijaševićeva, Jovićeva i Novakovićeva. U ekipi ETF-a Ivana Penčić ubacila je 12.

Kapitenka učiteljica Tamara Skrlatović poželela je u ime svog tima povređenoj protivnici brz oporavak: ,,S obzirom da smo igrale bez dva nama jako važna igrača i pobedile, dokazale smo da se ,,Bebe” ne predaju. Žao nam je jer se protivnička igračica povredila i želimo joj brz oporavak”, rekla je Skrlatovićeva.

Prethodni tekstNastavak sezone i pobeda FSFV-a!