Učiteljice asistencijama srušile Filološki!

345

Košarkašice Učiteljskog fakulteta došle su do druge pobede u novoj sezoni, nakon što su u meču petog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu bile bolje do Filološkog fakulteta rezultatom 64:32 (19:6, 16:7, 14:11, 15:8). I pored nedostatka pojedinih igračica koje su bile u šampionskom sastavu prošle sezone, učiteljice su bez problema izašle na kraj sa ekipom Filološkog, zabeleživši čak 20 asistencija na meču.

Utakmicu su otvorile Skrlatovićeva i Perišićeva trojkama za 6:0, a potom je prve poene u dresu ,,Beba” upisala i Ivanovićeva. Pokušavao je Filološki da se vrati u igru preko šuteva Markovićeve iz daljine, međutim razlika je ostala nepromenjena. Tek u završnici četvrtine Radonjićeva je uspela da pogodi prve poene za svoj tim, međutim na drugoj strani stajale su neumoljive Perišićeva i Ivanovićeva i na prvu pauzu otišlo se sa dvocifrenom razlikom (19:6). I u drugih osam minuta situacija se nije menjala. Razlika na semaforu samo se uvećavala, a pored Perišićeve koja je dodala u ovom delu igre još dve trojke, istakla se i Milijaševićeva sa šest poena. Rezultat na poluvremenu bio je 35:13.

I drugo poluvreme počelo je efikasno. Oba tima iskoristila su po prva dva napada, a onda se ušlo u seriju izgubljenih lopti. Pokušavale su učiteljice na atraktivne načine i brzim dodavanjima da dođu do poena što im i nije baš polazilo za rukom do sredine deonice, a onda je Perišićeva sa svoje polovine poslala loptu pod koš protivnica, gde je pas dočekala Skrlatovićeva i neometano pogodila za dva. Treća četvrtina ujedno je bila najefikasnija za Filološki. Živojinovićeva je upisala četiri poena u završnici ovog perioda, a u poslednjih osam minuta ušlo se sa vođstvom učiteljica od 49:24. Novakovićeva, koja je tokom čitave utakmice asistirala i skupljala skokove, u poslednjih osam minuta rešila je da se i sama upiše. Došla je do šest poena, a konačnih +32, odnosno 64:32 postavila je kapitenka Skrlatovićeva, pokupivši loptu pod svojim košem i prešavši ceo teren.