Učiteljicama titula USSB lige!

480

Učiteljice su nove šampionke lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. One su u finalu slavile nad Fakultetom organizacionih nauka rezultatom 29:27 (3:6, 14:0, 4:6, 8:15), a do titule ih je nosila Tamara Skrlatović sa 10 poena i tri asistencije.

Prva četvrtina nije bila preterano efikasna. Ukupno su devojke sa oba fakulteta postigle devet poena (6-FON, 3-Učiteljice). FON je igrao dobro u odbrani, ali to nije uspevao da pretvorio u poene na drugoj strani terena. Posle prva tri i po minuta igre, devojke iz Jove Ilića su vodile 2:0, a na to je tim Učiteljica reagovao tajm-autom. Posle pauze Una Nikolić je povećala prednost FON-ovki na 4:0, a smanjila je Novaković jednim pogođenim penalom. Stankovićeva je pogodila za dva i tako približila svoj tima na minus jedan, ali je Tomašević pogodila u kontri i tako donela FON-u tri poena prednosti pred početak drugog perioda (6:3).

U sledećem osmominutnom delu igre, stanje stvari se totalno promenilo. FON je počeo da promašuje još više nego na početku meča, a na drugoj strani je tim Učiteljica uspeo da odigra dobru odbranu i iskoristi lošu igru protivnica. Učiteljice su dobile ovaj period igre 14:0, a predvodile su ih Skrlatović i Perišić. Pored slabog napada, FON je imao problema i u skoku. Posle veoma dobre igre ulčiteljica u ovom delu meča, poluvreme je završeno rezultatom 17:6 u njihovu korist.

Treća četvrtina je dosta ličila na prvu. Oba tima su bila veoma loša u ofanzivi, dok je odbrana bila solidna. Posle četiri minuta igre u ovom delu utakmice, Učiteljice su vodile 19:8, ali su nezadovoljne igrom u napadu zatražile minut odmora. To im nije bilo od prevelike pomoći, jer su do kraja četvrtine uspele da postignu još svega dva poena preko Novaković. FON je bio nešto uspešniji pošto je na svoj konto dodao još četiri koša preko Nikolićeve i Boškovićeve. Pred početak odlučujućeg period ovog finalnog okršaja, Učiteljice su vodile 21:12.

FON statistika
FON Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
15 Tomašević 9 1/2 4/8 3 3 1 2
Poslednji kvartal je bio obeležen dobrom igrom FON-a. Iako je Damljanovićeva  vezala pet poena na početku četvrtine za Učiteljice, Jerkić i Tomašević nisu dozvoljavale da se protivnik previše odlepi i na taj način osigura titulu. Na nešto manje od pet minut do kraja meča, FON je zatražio minut odmora (26:17). Posle toga su Manjić i Nikolić uspele da postignu još četiri poena za FON i i tako skoro prepolove minus na četiri minuta pred kraj (26:21). To je ovoga puta primoralo Učiteljice na tajm. Skrlatović je po povratku na teren pogodila dva slobodna bacanja (28:21), a Tomašević i Jerkić su svojim koševima uspele da uvedu meč u neizvesnu završnicu (28:26). Nikolićeva je imala priliku da izjednači, ali je pogodila samo jedno bacanje (28:2 7), da bi na drugoj strani Perišić takođe jednom bila precizna sa linije penala (29:27). Nije bilo više vremena za FON, te je tim Učiteljica zabeležio pobedu i osvojio titulu.
Učiteljice statistika
Učiteljice Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta