Ubedljiva pobeda TMF-a

377

Košarkaši Tehnološko-metalurškog fakulteta savladali su ekipu Učiteljskog fakulteta rezultatom 61:33 (17:6, 17:9, 14:13, 13:5), u okviru osmog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran hali ”KK Radivoj Korać“.

Već u prvom napadu TMF-a, Gavrilović je zabeležio dva poena (2:0). Serija promašaja sprečila je učitelje da se upišu prva tri minuta. Tehnolog Mitrović je u naredna dva minuta ostvario pet poena (7:0). Učitelj Marković je u četvrtom minutu upisao svoj tim na semafor pogotkom za tri (7:3). Metalurg Živanić dva puta je pogodio trojku i tako uvećao prednost svog tima (14:3). Sa druge strane, Tanasković je bio precizan za tri (15:6). Prva četvrtina je završena pogotkom Bojovića 17:6 u korist TMF-a.

Vagner M.

Drugih osam minuta otvorila je ponovo ekipa TMF-a pogotkom Stevanovića (19:6). Oni su u naredna dva minuta upisali sedam poena, dok je suparnički tim zabeležio samo dva poena (26:8). Nakon tajm-auta, učitelji su pokušali da smanje rezultatski zaostatak pogotkom Grbe za tri i Markovića za dva (29:13), ali je TMF nastavio da dominira i do kraja četvrtine upisao osam poena (34:15).

Početak treće četvrtine obeležili su promašaji oba tima. Metalurg Živanić pogodio je trojku u drugom minutu (37:15). Učitelj Majstorović je pogodio za dva, dok je sa druge strane Živanić postigao koš (39:17). Četiri pogotka ostvario je tehnolog Stevanović uz asistenciju kolege Milosavljevića (42:23). Nakon pauze, student Učiteljskog Đukić je bio precizan za tri (44:26). Poslednje poene za tim TMF-a zabeležio je Stevanović uz asistenciju Mitrovića (48:26).

Iako je meč bio rešen, ekipa TMF-a nastavila je istim tempom, pa je u poslednjoj deonici zabeležila 13 poena, dok su učitelji postigli dva koša. Tehnolog Vagner upisao je četiri poena, a u suparničkom timu za tri je bio precizan Đukić (59:33). Poslednji napad imali su tehnolozi, a Gavrilović je postupio fer-plej i nije hteo da šutira na samom kraju. Meč je završen pobedom TMF-a rezultatom 61:33.