Ubedljiva pobeda pravnika

888

Ekipa Pravnog fakulteta sastala se sa košarkašima Učiteljskog fakulteta u drugom kolu Lige Univerziteta u Beogradu, u hali KK “Sava”. Pravnici su porazili učitelje rezultatom 63:25 (13:7, 19:10, 14:8, 17:0).

Učiteljski fakultet se prvi upisao na semafor pogotkom Markovića za dva. Nakon dve promašene trojke Pravnog fakulteta, za tri je pogodio učitelj Skrobonja. Studenti prava nisu ostali dužni, pa je Pavlović pogodio trojku, a odmah u sledećem napadu pogodio i za dva (5:5). Do kraja prve četvrtine, učitelji su ostvarili samo dva poena, dok su pravnici Milisavljević i Nikolić doneli svojoj ekipi novih osam poena (13:7).

Drugu četvrtinu otvorio je trojkom pravnik Gudžulić (16:7). Posle pogotka učitelja Nićiforocića za dva, košarkaš Pravnog fakulteta Gudžulić je u kontranapadu ostvario nove poene (18:9). Pre tajm-auta, student iz Bulevara Kralja Aleksandra, Baltić, pogodio je trojku, dok je u suparničkom timu učitelj Skrobonja takođe pogodio za tri (30:15). Nakon predaha, oba tima ostvarila su po dva poena (32:17).

Milisavljević O.
U trećoj deonici, trojku je postigao učitelj Marković (32:20). Najaktivniji pravnik u ovoj četvrtini bio je Milisavljević, koji je svom timu dopisao novih pet poena (42:22).
Poslednje poene za Učiteljski fakultet postigao je Marković drugom trojkom, dok je pravnik Nikolić ostvario još dva poena (46:25).

Bez obzira na to što je meč bio rešen, pravnici su nastavili sa jakim napadima i postigli 17 poena u poslednjih osam minuta. Učitelji su bili izmoreni i nisu ostvarili pogotke u poslednjoj četvrtini. Pravnik Pavlović, ostvario je sedam poena i upisao još jednu trojku za svoj tim. Za kraj meča, Milisavljević je uz asistenciju kolege Gudžulića zabeležio poslednja dva poena (63:25).