Ubedljiva pobeda futsalera za peto mesto u Koimbri

178

Futsaleri Univerziteta iz Beograda ostarili su ubedljivu pobedu za peto mesto na Evropskim univerzitetskim igrama, savladavši ukrajinski tim  Porto Mohajla rezultatom 8:1 (2:0). Najrazigraniji na strani futsalera iz Srbije bili su Strahinja Petrov i Ivan Nikitovć koji su postigli po dva gola. Na suprotnoj strani jedini pogodak postiga je Vladimir Kotov.
Prvi gol u sedmom minutu igre dao je Lazar Petrašević, dok je u 19. minutu mrežu protivnika zatresao Velimir Ratković za 2:0 na poluvremenu. Pravi festival golova odigrao se tokom drugog poluvremena u kojem su nesumnjivo dominirali beogradski studenti. U šestom minutu gol je postigao Dušan Majstorović, dok se u listu strelaca minut kasnije upisao Strahinja Petrov. Naredna dva pogotka zabeležio je Ivan Nikitović za rezultat od 6:0 u 11. minutu drugog dela igre. 30 sekundi nakon poslednjeg gola Pavle Pešić povećao je rezultat studenata iz Beograda. Seriju momaka iz srpske prestonice prekinuo je Vladislav Kotov koji je u 14. minutu igre postigao prvi gol za svoju ekipu i smanji veliki zaostatak svog tima. Poslednji pogodak na utakmici postigao je Strahinja Petrov za konačni rezultat 8:1 u korist studenata iz Srbije.