Ubedljiva pobeda filozofa

289

Ekipa Filozofskog fakulteta savladala je Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju rezultatom 4:0 (1:0). Na utakmici 11. kola lige Univerziteta u Beogradu istakao se futsaler Filozofskog fakulteta Marko Jezdimirović koji je postigao dva gola.

Meč su otvorile obe ekipe pozicionim napadima i pokušajima iz daljine. Kod FASPER-a Micić je bio u centru pažnje, međutim sve udarce zaustavio je golman filozofa. Papović je pokušao u dva navrata da savlada golmana FASPER-a međutim u oba puta šut mu je bio odbranjen. Najbolju šansu imao je u 10. minutu Radiša Savić, koji je imao priliku da postigne pogodak u direktnom duelu sa golmanom, ali šut mu nije bio dovoljno precizan te je rezultat ostao 0:0. Nije bilo većih prilika sve do 14. minuta. Filozofski fakultet imao je indirektan udarac na ivici kaznenog prostora. Lopta se odbila do Jezdimirovića koji je poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Rezultat je glasio 1:0 za filozofe. Do kraja prvog perioda viđene su po dve šanse sa obe strane. Mijović je imao priliku da lob udarcem poveća prednost njegove ekipe, ali je šut završio preko prečke. Golubović je mogao da poravna rezultat kada je u 18. minutu pogodio stativu. Rezultat je do kraja poluvremena ostao nepromenjen, 1:0 za Filozofski fakultet.

11 Kurunci M.
Obe ekipe zaigrale su kvalitetnije na startu drugog perioda igre. Vulić je imao prvu priliku. Šutirao je sa sredine igrališta i šut je završio u rukama golmana FASPER-a Marića. Filozofski fakultet bio je fokusiran na čuvanje prednosti dok je za Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju fokus bio pozicioni napad. Međutim prilikom jednog takvog napada u 28. minutu izgubili su loptu na sredini terena i filozofi su to umeli da „kazne“. Jezdimirović je poslao loptu Mijoviću kome je ostao lakši deo posla i tako je povećao rezultat na 2:0. Krička je preuzeo odgovornost u ekipi FASPER-a i pokušao je da individualnim kvalitetima smanji rezultat. Nakon nekoliko njegovih pokušaja tim Filozofskog fakulteta je još jednom povećao prednost. Igrao se 34. minut kada je Delić šutirao precizno. Rezultat je iznosio 3:0. Pitanje pobednika bilo je gotovo rešeno. Čekao se samo konačni rezultat, koji je u 40. minutu bio 4:0. Delić je asistirao Jezdimiroviću koji je matirao Marića odličnim udarcem.

Marko Jezdimirović, futsaler Filozofskog fakulteta, bio je zadovoljan je performansom njegovog tima i samim rezultatom.  „Ušli smo čvrsto i borbeno u meč. Ostvarili smo preko potrebnu pobedu u ovoj utakmici, zadovoljni smo svi. Čestitam obema ekipama na borbi“, izjavio je Jezdimirović.