U „pravnom“ derbiju slavio Beogradski Univerzitet

300

Futsaleri Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu slavili su 1:0 (1:0) protiv Pravnog fakulteta Univerziteta „Union“ u okviru lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Strelac jedinog gola na meču odigranom u balonu „Sinđelić“ bio je Pajčin u devetom minutu na asistenciju Lazića.

Početak utakmice je obeležila dobra igra oba tima. Već u prvim napadima su viđeni šutevi ka golu na obe strane. Prvo je Pajčin ugrozio protivničkog golmana, da bi isto učinio i Janković na drugoj strani. U oba slučaja su čuvari mreže dobro intervenisali. Do devetog minuta nije bilo promene rezultata, a potom su Pajčin i Lazić posle kontre uspeli da savladaju golmana kolega sa Uniona (1:0). Posle pogotka su pravnici imali još nekoliko pokušaja da povećaju prednost, no nisu imali uspeha. U 16. minutu je tim sa Beogradskog Univerziteta zatražio minut odmora, a po završetku pauze su preko Pajčina i Lazića imali nove šanse, međutim bez realizacije. Igrači sa Univerziteta Union su igrali dobro do primljenog gola, napravili nekoliko šansi, međutim nedostatak snage im je onemogućio da urade nešto više u fazi napada. Na poluvremenu je bilo 1:0.

Na početku drugog dela igre je tim Pravnog fakulteta Union zapretio preko Ostojića i Jankovića. Imali su i igrači sa Univerziteta u Beogradu nekoliko šansi, no nije bilo golova. Mreže su mirovale zahvaljujući odličnim intervencijama golmana na obe strane, ali i dobre timske odbrane ekipa. Do kraja je vredna pomena i šansa Lazića koji nije uspeo da savlada golmana protivnika iako je bio u situaciji 1 na 1. Nedugo potom, sudija je označio kraj meča, konačni rezultat je bio 1:0 za Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu.