U najavi nove sezone FTN pobedio DIF

561

U prijateljskoj utakmici, koja je odigrana u velikoj sali Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, košarkaši Fakulteta tehničkih nauka pobedili su domaće košarkaše rezultatom 52:65 (9:14, 16:16, 12:11, 15:22).

Ekipe su otvorile meč ujednačeno, ali je FTN bio bolji u završnici, što je rezultiralo sa  pet poena prednosti na kraju prve četvrtine. Najzapaženiji igrač bio je Nemanja Stipić, centar gostujuće ekipe, kojeg “difovci” nisu mogli da zaustave u reketu, i on je doneo prevagu u ovom delu igre.

U drugoj četvrtini DIF dolazi na dva poena zaostatka, ali Jovan Krpež, kapiten ekipe, odličnom solo akcijom vraća FTN na plus pet. „Tehničari“ su nastavili da uvećavaju prednost. Prvo je Stefan Janjić bio fauliran prilikom šuta za dva poena, koji je pogodio, da bi zatim bio siguran sa linije slobodnih bacanja i FTN-u donosi prednost od devet poena. Do kraja četvrtine “difovci” smanjuju zaostatak na minus sedam.

Nakon pauze, DIF odlično otvara treću četvrtinu i serijom od 8-2 dolazi na pola koša zaostatka. Ipak, nisu uspeli da nastave u istom ritmu što FTN koristi i serijom od 6-0 vraća prednost , koju su održavali do kraja treće deonice.

Još jednom “difovci” vrlo dobro započinju četvrtinu, serija od 6-0 za njih, i u tom trenutku rezultat na semaforu bio je 43:43. Rezultatska klackalica u nastavku meča. Kapiten još jednom kapitenski, uz koš koji je postigao, dosuđen je i faul. Krpež precizan i sa slobodnog bacanja i FTN odlazi na plus šest poena. “ Tehničari” nastavljaju u istom tempu , zakucavanje Stipića za prvu dvocifrenu razliku od 11 poena. Da je “tehničarima” išlo sve na ruku, svedoči i trojka Stojačića u poslednjoj sekundi utakmice.