Turizmolozi lako protiv pravnika

320

Visoka turistička škola slavila je u duelu protiv Pravnog fakulteta Univerziteta Union rezultatom 83:50, po četvrtinama (22:9, 13:10, 24:11, 24:20). Turizmolozi su kontrolisali ovaj meč i bez većih problema ostvarili pobedu.

Obe ekipe su meč otvorile nešto slabije. Bilo je grešaka na obe strane terena. Ipak, Turizmolozi su se bolje snašli i trojkom koju je iz ,,stepbeka” pogodio Ilić ostvarili rezultatsku prednost od 9:4. Ova prednost omela je Pravnike, te su studenti turističke škole do kraja 1/4 napravili seriju 8:0 i na kraju deonicu imali ozbiljnu prednost od 22:9.

Drugu četvrtinu otvorio je Pravnik Bogunović, koji je pogodio za dva poena. Na drugoj strani kao na traci, menjali su se strelci. Prvo je Batnošić nakon ukradene lopte „položio” a zatim je kombinaciju dodavanja realizovao Miladinović. Ipak, ovu deonicu obeležila je povreda Ostojića, plejmejkera Pravnika. Nakon ovog peha, ekipe su nastavili da igraju četiri prema četiri. Ubrzo se otišlo na veliku pauzu, a na semaforu je pisalo 35:19 za Turiste.

Treći deo meča, obeležila je ekipa turističke škole. Uz dobru realizaciju šuta za dva poena (6/7) turizmolozi su već u ovom delu rešili pitanje pobednika. Koristili su brzinu i većinu akcija završavali iz kontri. Serijom od 11:0 povećali su vođstvo na 46:19. Na drugoj strani, Bogunović je pokušavao da smanji prednost protivnika, ali bez preteranog uspeha. Ovaj period igre završen je rezultatom 24:11 u korist Turističke škole, a ukupan rezultat je bio 59:30.

Poslednjih 10 minuta se odigralo u dosta slabijem ritmu. Prvi koš u ovom delu postigao je Janković i to pod faulom. Na drugoj strani, Miladinović je održavao stalnu rezultatsku prednost. Upravo ovaj momak je zaslužan što se na tajm aut otišlo sa prednošću turističke od 67:43. Do kraja utakmice, viđeno je još po nekoliko koševa na oba dela igrališta. Lazić iz turističke pogodio je trojku, ali je već u sledećem napadu najraspoloženiji igrač Pravnika, Bogunović vratio istom merom. Na kraju, utakmica je završena rezultatom 83:50 u korist Visoke turističke škole.

Najzapaženiji u pobedničkoj ekipi bio je momak sa brojem 8, Lazić koji je ostvario učinak od 19 poena i 6 asistencija. Na drugoj strani, Pravnike je poredvodio Bogunović sa 24 poena i 6 skokova i dve ukradene lopte.

Student Visoke turističke Simić, ukratko je prokomentarsao meč: ,,Od početka smo bili koncetrisani na meč. Sledi utakmica koja je verovatno najvažnija za prolaz dalje te se nadam da ćemo takođe slaviti.