Turisti otputovali u polufinale!

336

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Farmasi kupa za futsalere, ekipa Visoke turističke škole trijumfovala je nad Fakultetom muzičke umetnosti rezultatom 10:3 (4:2). Novobeograđani su u potpunosti nadigrali muzičare i na kraju su zasluženo slavili, a najzaslužniji za pobedu tima iz Bulevara Zorana Đinđića bio je petostruki strelac Aleksandar Nikolić. Sa druge strane, Horvatov het trik nije bio ispraćen od strane saigrača te je FMU završio ovogodišnje takmičenje.

Na prvi pogodak nije se dugo čekalo. Turisti su krenuli sa centra i iz nekoliko dodavanja izbacili su celokupnu odbranu Fakulteta muzičke umetnosti. Lopta je došla na levoj strani do Nikolića, koji je ostao sam i prvi se upisao u listu strelaca posle svega tridesetak sekundi igre (1:0). Muzičari su pokušali brzo da se vrate u meč i da izjednače rezultat, ali je Rakić zaustavio udarce Paunovića i Bulatovića. U četvrtom minutu pokušao je i Božilović. Njegov udarac je izblokiran, ali je lopta stigla do Horvata, čiji šut iz blizine Rakić nije uspeo da odbrani i rezultat je bio izjednačen (1:1). Primljeni gol nije uticao na igru turista. Krenuli su ofanzivno kao i na početku utakmice, što im je donelo i rezultat. Za novo vođstvo, u šestom minutu, ponovo je pogodio Nikolić, a ubrzo zatim upisao je i het trik za 3:1 na asistenciju Miladinovića. Dva primljena gola u kratkom vremenskom periodu naterala su igrače FMU-a da zatraže tajm aut, a nakon pauze razigrao se Božilović. Prvo je pokušao udarcem iz daljine, ali je lopta završila preko gola, da bi u sledećem napadu presekao dodavanje turista, prešao dva igrača i šutirao, međutim Rakić je dobro intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Sredinu prvog dela obeležile su greške i jednog i drugog tima i nije bilo izglednih prilika sve do trinaestog minuta kada su muzičari izgubili jednu loptu. Usledila je kontra tri na jedan za koju Đorđević nije imao rešenje. Na asistenciju Kurtanovića, prazan gol pogodio je Miladinović za 4:1. Završnih pet minuta prvog dela pripalo je muzičarima, koji su želeli da na poluvreme odu sa što manjim zaostatkom. Tajm aut VTŠ-a u šesnaestom minutu, prekinuo je niz napada ka Rakićevom golu, međutim u narednom napadu muzičara golman turista ipak je bio savladan i prednost je prepolovljena na 4:2. Horvat se sam oslobodio svojih čuvara i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao Rakićevog gola, postavivši tako konačan rezultat prvih dvadeset minuta.

Drugo poluvreme donelo je nove napade za tim iz ulice Kralja Milana. Božilovićev udarac ponovo je bio izblokiran od strane defanzivaca VTŠ-a, a Rakić je novom odbranom zaustavio šut
Stojanovića. Muzičari su jureći rezultat ostavljali mnogo prostora za kontre turistima, a jednu od njih iskoristio je u trećem minutu Kurtanović, povisivši rezultat na 5:2. FMU je nastavio da stvara šanse i u nastavku utakmice, ali je Rakić bio nesavladiv. Nikolić, najraspoloženiji u redovima turista uz golmana Rakića, u šestom minutu postigao je svoj četvrti pogodak i povećao prednost turista na 6:2. Igrači FMU-a postajali su sve nervozniji kako je vreme odmicalo, a to je rezultiralo i žutim kartonom koji je dobio Paunović na sredini drugog dela. Osam minuta pre kraja, muzičari su zatražili tajm aut, a nakon njega krenuli su na sve ili ništa igrajući sa igračem više. Odluka da ostave praznu mrežu, ubrzo se pokazala kao pogrešna. Turisti su ukrali jednu loptu, Đorđević nije stigao da se vrati na gol, a Kurtanović je na asistenciju Golubovića postigao svoj drugi pogodak na meču i povisio na 7:2. Jedini raspoloženi igrač u redovima Fakulteta muzičke umetnosti, Horvat, kompletirao je svoj het trik u četrnaestom minutu, a kasnije se ispostavilo da je to bio i poslednji pogodak muzičara na ovogodišnjem turniru (7:3). Do kraja utakmice gol FMU-a bio je prazan, što su turisti maksimalno znali da iskoriste. Prvo se u strelce upisao i kapiten VTŠ-a, Golubović za 8:3, da bi na tri minuta do kraja, udarcem preko celog terena na prazan gol, Nikolić krunisao odličnu partiju svojim petim pogodtkom za 9:3. Rakić, koji je branio bez greške u redovima VTŠ-a, izašao je u tim trenucima iz igre, a između stativa ga je zamenio Đokić. Drugi golman turističke škole došao je do jedne lopte nakon gužve pred svojim golom, ispucao je i pogodio nebranjenu mrežu muzičara, postaviviši tako konačan rezultat meča. Utakmica je završena rezultatom 10:3 u korist turista koji su se plasirali u polufinale.

Nakon ubedljive pobede, golman Visoke turističke škole, Miloš Rakić, pohvalio je svoje saigrače za dobru igru i rekao je da očekuje takav nastup i u nastavku takmičenja: „Dobra borba. Čestitao bih mojim saigračima na dobroj utakmici. Fakultet muzičke umetnosti nije imao dovoljno sreće. U celoj priči odlična naša partija i nadam se da ćemo tako odigrati i u polufinalu“, nije krio zadovoljstvo Rakić.