Trojke odlučile – FSFV šampion USSB lige!

503

finalnoj utakmici Prvenstva studenata i studentkinja koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda, košarkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedile su ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 49:42 (12:15, 15:6, 10:14, 12:7) i tako došle do zlatne medalje. Neizvesna utakmica, u kojoj su obe ekipe bile gotovo ujednačene po svim statističkim parametrima, pripala je ekipi FSFV-a, pre svega zahvaljujući trojkama kapitenke Vesne Divjak, ali i celokupnom performansu Tamare Čubre, koja je ponela i titulu MVP-a ovog susreta.

Upravo je pomenut tandem Divjak-Čubra otvorio utakmicu i doveo FSFV u vođstvo. Razmenile su po asistenciju i trojku, koje su na drugoj strani Vujaševićeva i Jana Stanković ublažile poenima za dva (6:4).  Potom su usledila i prva bacanja na utakmici. Sredinom deonice Divjak Čubra bile su polovične za FSFV, dok na drugoj strani Vujaševićeva nije uspela da iskoristi priliku za dva plus jedan, te je FSFV ostao u prednosti. Uspele su pravnice da dođu do izjednačenja, nakon što je sa poludistance u petom minutu pogodila Lučić na asistenciju raspoložene VujaševićeveDo kraja prvih osam minuta igralo se koš za koš, da bi u poslednjoj sekundi prednost Pravnom pred ulazak u nastavak meča obezbedila Jana Stanković, postavivši pogotkom za tri konačan rezultat prve deonice koji je glasio 15:12.

Drugi period počeo je sa nekoliko preokreta. Ekipe su se u prva četiri minuta smenjivale u vođstvu, da bi nakon pogotka na drugi obruč koji je za FSFV postigla Erorpravnice zatražile tajm-aut (20:19). Po povratku na teren prednost igračica sa Košutnjaka dodatno je uvećana. Čubra je rešila dve naredne akcije svog tima, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 27:21, nakon što je Divjak iskoristila sva tri slobodna bacanja.

Ivana Novaković 77

Drugo poluvreme bolje su započele pravnice i ubrzo je rezultat ponovo bio u egaluVujaševićeva Jana Stanković izjednačile su na 29:29, a u tim trenucima istakla se i druga od sestara StankovićJovana, sa tri asistencije. Serija Pravnog od 8:0 primorala je igračice FSFV-a da zatraže tajm-aut na isteku trećeg minuta, a nakon kratke pauze oba tima ,,namestila su ruku” i ušlo se u seriju pogodaka. FSFV je vodio, međutim pravnice u u svakom napadu uspevale da izjednače rezultat.  To im ipak nije pošlo za rukom i u poslednjem napadu četvrtine. Odbrana FSFV-a odradila je dobar posao, Vujaševićeva nije uspela da pogodi za tri u poslednjim sekundama i neutrališe Čubrinu dvojku, pa se u poslednjih osam minuta otišlo sa rezultatom 37:35 u korist FSFV-a.

Blokade  1  /

I pored toga što su igrale celu utakmicu sa samo pet igračica, košarkašice FSFV-a uspele su da izdrže poslednju deonicu i sačuvaju prednost. Pravnice nisu uspevale da dođu do lakih poena u ovom delu igre, što su na drugoj strani kažnjavale Divjak Čubra, kao i u prethodnim delovima meča. Trojkama u završnim minutima rešile su pitanje pobednika, a Vujaševićeva je sa pet poena uspela samo da ublaži poraz svog tima. Konačan rezultat bio je 49:42 za ekipu Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

U pobedničkoj ekipi najistaknutija igračica bila je Tamara Čubra, koja je postigla 27 poena uz pet skokova, pet asistencija i dve ukradene lopte, čime je ponela i titulu MVP-a finala, a pratila ju je kapitenka Vesna Divjak sa 16 poena. U ekipi Pravnog fakulteta Milica Vujašević postigla je 19 poena, dok je Jana Stanković dodala još 13.

Nakon utakmice, najefikasnija košarkašica Pravnog fakulteta Milica Vujašević podelila je svoje utiske sa finala: ,,Bila je dobra borba. Devojke sa DIF-a su spremnije od nas. Bilo je neizvesno, ali na kraju je rezultat takav kakav jeste. To su sve naše drugarice. Zajedno treniramo, tako da srećne smo što smo osvojile to drugo mesto, a i srećne smo i zbog njih što su osvojile”,  rekla je Vujaševićeva.

Kapitenka šampionske ekipe FSFV-a Vesna Divjak takođe je govorila za Sportindeks: ,,Utisci su zaista izvanredni. Neizvesna utakmica do samog kraja. Zanimljiva pre svega. Želim da čestitam protivnicama stvarno na borbi. Nama je falilo dosta igračica. Igrale smo samo sa pet i nismo imale izmenu. Brzo smo se umorile, ali sve u svemu utisci su zaista super”, izjavila je Divjak.