“Trofej-Vidovdan 2021”: Prvi dan takmičenja u futsalu

561

Ubedljiva pobeda Doma 1

Futsaleri ekipe Dom 1 savladali su La Vitu rezultatom 3:0 u okviru turnira “Trofej Vidovdan”. Najveći doprinos svom timu doneo je Branislav Vujić, koji je u ovoj utakmici dostigao dva od tri gola.

Već u prvim minutima meča Dom 1 je imao čvrstu odbranu. Iako je rezultat bio 0:0 gotovo celo poluvreme, situacija se popravila pred sam kraj. U sedmom minutu futsaler Vujić poslao je loptu u gol protivnika. Odmah nakon toga, u osmom minutu igre, ukazala im se još jedna dobra prilika, ali lopta je udarila u stativu. Nakon promašenog slobodnog udarca u desetom minutu čula se pištaljka za kraj prvog poluvremena.

Danilo Cvetković Dobrivoje Cvetić

Ekipa La Vita se ni u drugom poluvremenu nije pokazala dobro. Nakon što je Cvetić precizno šutnuo, golman La Vite ulazi u igru u šestom minutu drugog poluvremena.  Futsaler Alijagić  želeo je da iskoristi prazan gol, pa je šutirao s drugog kraja terena ali lopta je udarila u stativu. Pred sam kraj utakmice u devetom minutu Vujić je bio precizani i meč je završen rezultatom 3:0.

Igrač Vujić otkrio je šta očekuje u narednom period.“Došli smo na turnir s namerom da pobedimo. Nije bilo lako, ali mislim da smo dobro odgovorili na zadatak i nadamo se pobedama u sledećem periodu.” rekao je Vujić.

Atina savladala EKOF

Ekipa Atina sa lakoćom je savlada EKOF rezultatom 2:0 (1:0) na turniru „Trofej Vidovdan“. Najbolje su se pokazali futsaleri Silić Lazar i Kitović Srđan koji su preciznim šutevima doneli pobedu Atini.

Već u prvim minutima igre futsaleri Atine opkolili su gol protivnika, a u drugom minutu Silić je uz asistenciju svojih saigrača postigao prvi gol. Igrači EKOF-a pokušali su da poravnaju rezultat ali je Atina imala čvrstu odbranu. Deveti minut igre obeležen je dobrom intervencijom golmana ekipe EKOF. Nakon toga, u poslednjim sekundama prvog poluvrmena, ova ekipa je tražila tajmaut. Poluvreme je završeno rezultatom 1:0.

Slobodan Pejić V. Boganek

Početak drugog poluvremena obeležila je snažna odbrana EKOF-a. Međutim, odbrana je brzo oslabila, a Kitić je u trećem minutu poentirao za rezultat 2:0. Sedmi minut je futsalerima Atine doneo dve sjajne šanse, ali ih nisu iskoristili. EKOF je i na kraju ovog poluvremena zatražio kratku pauzu nakon koje je rezultat ostao isti i meč je završen sa 2:0 za Atinu.

Futsaler Kitić istakao je da nije bilo lako. „Ekipa je odigrala odličnu utakmicu u teškim uslovima. Ipak, na kraju je Atina dobila i idemo podignutim glavama dalje.“ rekao je Kitić.

Dom 4 lako protiv La Vite

Futsaleri Doma 4 savladali su La Vitu rezultatom 2:0 (1:0), u okviru turnira „Trofej Vidovdan“. Pobedničkoj ekipi golove su upisali Stefan Đurković i Mladen Popović.

Meč je započeo snažnim probojom Mladena Popovića koji je u trećem minutu precizno šutnuo. Odbrana njegove ekipe je u narednom minutu bila čvrsta, a nakon pogođene stative u igra ulazi Bošković u osmom minutu igre.  Igrač Đukić pokušao je da sustigne protivnike u desetom minutu igre, ali je odbrana bila snažna.

Danilo Cvetković

Drugo poluvreme obeleženo je žutim kartonima igračima oba tima. Već u drugom minutu usledio je žuti karton za Popovića. U daljem toku utakmice faul je napravljen od strane futsalera La Vite, dok je u petom minutu Perić dobio žuti karton. Igrač Đurković je u osmom minutu poentirao. Pošto nije ostalo mnogo do kraja utakmice, Dom 4 je već bio zasigurni pobednik. Međutim, u poslednjem minutu usledio je još jedan žuti karton, ovog puta za Gligorića. Utakmica je završena ubedljivom pobedom Doma 4 sa rezultatom 2:0.

Futsaler Đurković nije krio zadovoljstvo: „Turnir je perfektan, organizacija sjajna. Ovo nam je bila prva utakmica i prva pobeda. Zadovoljan sam svojom ekipom.“ istakao je Đurković.

EKOF dominirao nad Južnim vetrom

Futsaleri EKOF-a pobedili su ekipu Južnog vetra, rezultatom 6:2 (1:1) u utakmicama grupne faze turnira Trofej-Vidovdan. Najistaknutiji igrač pobedničke ekipe bio je trostruki strelac Stamenković, dok se u ekipi Južnog vetra posebno isakao Ćurčin sa jednim golom i asistencijom.

Već u drugom i trećem minutu Mihić beži prve dve šanse, međutim Južni vetar dobrom odbranom ne dopušta prolazak lopte. Mrežu protivnika u petom minutu prvi je zatresao Stamenković. Južni vetar nije zaostajao, pa je tako samo minut nakon prvog gola izjednačio rezultat na 1:1. Zlatković se upisao u listu strelaca, kome je asistirao Ćurčin. Prvo poluvreme se završilo još jednom odbranom EKOF-a, izjednačenim rezultatom.

V. Boganek Predojević Milan

Nekoliko sekundi od početka druge deonice asistenciijom StamenkovićaGlavonjić je zabeležio svoj jedini gol na ovoj utakmici (2:1). Dvanaesti minut obeležio je indirekt i faul Južnog vetra, a nedugo zatim i drugi gol Stamenkovića (3:1). Dominantan EKOF, minut kasnije zabeležio je još jedan gol, čiji strelac je bio Jovović (4:1). Mihić u petnaestom minutu nije uspeo da iskoristi šansu, kada je lopta otišla preko gola. Ćurčin je preuzeo stvar  u svoje ruke i spretno poentirao za rezultat 4:2. Mihić i Stamenković u poslednjem minutu stavljaju tačku na ovaj meč, koji je okončan rezultatom 6:2.

Vidno zadovoljan Marko Stamenković istakao je svoje zadovoljstvo postignutim rezultatom. Super utakmica, krenuli smo malo sporije, ali smo završili kako treba. Čekamo petak i nadamo se najboljem plasmanu“, izjavio je Stamenković.

Akademci savladali Negativ 2010

Ekipa Akademaca porazila je ekipu Negativ 2010, rezultatom 1:0 (0:0) u okviru grupne faze turnira Trofej-Vidovdan“. Jedini strelac ove utakmice bio je Mihajlo Vučković.

Prvo poluvreme meča proteklo je bez golova, ali i bez velikih šansi Akademaca. Nasuprot njih, Negativ  koji je započeo i prvi napad, pokušao je da realizuje više napada od kojih ni jedan nije zatresao mrežu Akademaca. Na početku drugog poluvremena, činilo se da su obe ekipe posustale. Vučković je preuzeo stvar u skoje ruke i brzim driblingom stigao do gola Negativa, kada je u sedamnaestom minutu i poentirao za krajnji rezultat (1:0).

Đuro Jeftić

Kapiten Mladen Živković očekivao je bolji rezultat, ali bez obzira što nije ostvaren, bio je zadovoljan igrom svoje ekipe.  „Izuzetno zanimljiv turnir, bilo je veoma gusto 1:0, ali na kraju krajeva bolji je pobedio“, izjavio je Živković.

Dom 1 naneo poraz Domu 4

Futsaleri ekipe Dom 1 SG pobedili su ekipu Dom 4 SG, rezultatom 2:1 (2:0) u utakmicama grupne faze turnira Trofej-Vidovdan. Najistaknutiji igrači pobedničke ekipe bili su strelci Alijagić i Vujić, dok se u protivničkoj ekipi u listu strelaca upisao Lukić sa jednim golom.

Prvi napad pripao je ekipi Dom 4 SG, koja je već u prvom napadu loptu poklonila protivnicima. Dominantan Alijagić u drugom minutu zetresao je mrežu protivnika (1:0). Pokušavala je ekipa Doma 4 da ugrozi gol protivničke ekipe, međutim uvek bez poentiranja. Vujić se u samoj završnici prvog dela igre upisao u listu strelaca i tako postigao rezultat od 2:0. Mali predah na poluvremenu bio je dovoljan ekipi Dom 4 SG da osmisle napad, koji je Lukić već u prvom minutu druge deonice i realizovao (2:1). Do samog kraja utakmice, nizali su se faulovi, ali bez promene rezultata.