Trijumf Medicinskog fakulteta na startu sezone!

963

Odbojkaši Medicinskog fakulteta ostvarili su pobedu u meču protiv ekipe Stomatološkog fakulteta rezultatom 2:0 (25:19, 25:20) u okviru drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu. Najistaknutiji pojedinac u pobedničkoj ekipi bio je Rašić sa postignutih 13 poena, dok je sa druge strane najefikasniji bio Miljković sa 9.

Duga razmena na početku ovog susreta pripala je odbojkašima Medicinskog fakulteta i nagovestila veliku borbu u nastavku. Nakon greške Draganjca, Medicinski fakultet je poveo 2:0, a prvi ozbiljan napad Stomatološkog fakulteta realizovao je srednji bloker Zimonjić (1:2). Medicinski fakultet je poenima Pavlovića, Rašića i Bačevića sticao minimalnu rezultatsku prednost, a Stomatološki fakultet je poveo prvi put na utakmici nakon što je Božović iskoristio loš prijem protivnika i smečovao prvu loptu u kontri (11:10). Igra poen za poen nastavljena je do rezultata 17:17 kada je Petković realizovao visoku loptu tehničara Bačevića. Rašićev prvi poen iz bloka (18:17), a potom i snažan smeč po dijagonali doneli su Medicinskom fakultetu dva poena prednosti i primorali Stomatološki fakultet da zatraži prvi timski tajm-aut (19:17). Uspešnim napadom Miljkovića, Stomatološki fakultet je došao na poen zaostatka (19:20), međutim Rašić je još jednom poentirao (21:19). Na servis je otišao Petković i završnica je u potpunosti pripala ekipi Medicinskog fakulteta – Jordanov je upisao svoj drugi poen iz bloka, a potom realizovao i prvi tempo za 23:19. Rašić je još jednom savladao blok protivnika i Medicinskom fakultetu doneo prvu set loptu koju je iskoristio Pavlović (25:19).

Medicinski fakultet

Stomatološki fakultet

7 Nikolić Luka 18 Božović Momir
18 Stanković Nikola (L) 15 Pavlović Ognjen (L)
22 Petković Siniša

Drugi period igre počeo je serijom poena Medicinskog fakulteta, a zbog problema na prijemu Stomatološki je zatražio prvi tajm-aut pri rezultatu 2:7. Kratka pauza nije poremetila srednjeg blokera Jordanova koji je odservirao as (8:2), ali ni Jevtića koji je izblokirao napad Božovića za najveću rezultatsku prednost koju je jedna ekipa imala na ovom meču (9:2). Međutim, momentum je prešao na stranu Stomatološog fakulteta koji je u nastavku manje grešio i poenima Miljkovića, Božovića i Draganjca izjednačio rezultat (16:16), a potom i poveo preciznim napadom Popovića (17:16). Medicinski fakultet je držao rezultatski priključak i blokom Jordanova preokrenuo u svoju korist (20:19). Rašić je iz zone dva smečovao po bloku protivnika, Jordanov je još jednom zaustavio napad Miljkovića (22:20), a onda je usledila serija grešaka Stomatološkog fakulteta. Draganjac je poslao loptu u aut i tako doneo pobedu Medicinskom fakultetu u prvom meču ove sezone (25:20).

Poeni iz igre 24 18
Greške iz igre 10 12
As servis 1 2
Servis greške 6 5
Poeni iz bloka 8 3
Siniša Petković, odbojkaš Medicinskog fakulteta, nije krio zadovoljstvo nakon ostvarene pobede. „Tradicionalno, prvi meč u sezoni je najteži. Čestitam protivniku na dobroj igri, mojim momcima na savršenoj igri i odličnom prijemu. Dobro smo realizovali sve šanse koje smo imali. Prvi set smo gotovo rutinski dobili, a u drugom smo krenuli furiozno. Imali smo mali pad koncentracije koji su oni dobro iskoristili, ali pravovremeni tajm-aut ih je poremetio i na kraju smo meč uspešno završili.“  Dodao je da je njegova ekipa već uigrana i spremna da u nastavku takmičenja beleži što bolje rezultate. „Primarni cilj ove sezone je što bolji plasman. Nemamo više izgovor da je ovo mlada ekipa. Igramo već treću ili četvrtu sezonu u ovom sastavu, dosta smo iskusniji i dosta mečeva je iza nas. Trudićemo se da doguramo što dalje“, rekao je Petković.