Trijumf IKT-a protiv RGF-a

42

Futsaleri Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije  pobedili su ekipu Rudarsko-geološkog fakulteta rezultatom 8:6 (5:4) i tako zabeležili drugi trijumf u okviru lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Prošlogodišnji vicešampioni imali su i dva gola zaostatka tokom utakmice, ali su organizovanom igrom u odbrani i napadu uspeli da preokrenu i upišu nova tri boda.

Na samom početku utakmice viđen je fer-plej od strane IKT-a, pošto su pristali da igraju tri na tri zbog nepoptupnog sastava ekipe RGF-a. Futsaleri Visoke škole ofanzivnije su otvorili utakmicu, zapretili su preko Vojinovića i Radojevića, ali Filipović je bio siguran na golu RGF-a. Nakon što IKT nije iskoristio svoje prilike stigla je kazna od strane rudara. Mitić je povukao polukontru, probio po aut liniji i snažnim udarcem iz mrtvog ugla savladao golmana IKT-a za 0:1. Usledila je nova ofanziva drugoplasirane ekipe prošlogodišnjeg šampionata. U prilici su se našli Stanković i Petrović, ali je ponovo Filipović bio neprevaziđena prepreka. RGF, koji je svoju priliku čekao iz kontranapada, ubrzo je duplirao prednost, a u strelce se upisao Mladenović (0:2). Sredinom prvog poluvremena ekipa Rudarsko-geološkog fakulteta kompletirala je sastav, pa je utakmica nastavljena sa po četiri igrača u polju. Nisu se predali momci sa Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije, pa su ubrzo preko kapitena Vojinovića stigli do prvog gola na utakmici (1:2). Nakon pogotka, nastavila je ekipa IKT-a sa ofanzivnom igrom. Zapretili su preko Stankovića, ali rezultat je ostao nepromenjen. Da najveća opasnost po gol IKT-a preti nakon kontranapada rudara publika u Posco areni uverila se još jednom, kada je Mladenović postigao svoj drugi pogodak (1:3). Uzvratili je ekipa iz Ulice Zdravka Čelara. Vojinović je povukao polukontru, dodao do Radojevića koji je preciznim udarcem matirao Filipovića. Da stignu do izjednačenja IKT-ovci su mogli nakon slobodnog udarca kapitena Vojinovića. Snažno je šutirao po zemlji, ali stativa ga je sprečila da se drugi put upište u strelce. Na drugoj strani nepažnju u odbrani IKT-a iskoristio je Mihailović-Popović. Ostao je usamljen na protivničkoj polovini, Filipović mu je dodao loptu, a on je rutinski savladao čuvara mreže Visoke škole (2:4). Do kraja poluvremena viđena je goleada IKT-a koju je predvodio Stanković. Nakon što je Filipović zaustavio akciju aktuelnih vicešampiona, lopta se odbila do Stankovića na ivici kaznenog prostora. On je uspešno zaobišao dvojicu igrača RGF-a i snažnim udarcem postigao treći gol za svoju ekipu (3:4). Do izjednačenja momci sa Visoke škole za informacione i komunikacione tehnologije stigli su nakon solo akcije raspoloženog Stankovića. Ponovo je prevario odbranu rudara, snažno šutirao po sredini gola, a Filipović je ostao nemoćan (4:4). Za potpuni preokret IKT-a pobrinuo se Vladica Vojinović, koji je u poslednjem minutu prvog dela savladao Filipovića za 5:4.

Drugo poluvreme pripalo je futsalerima Visoke škole IKT, međutim nije ni ekipa RGF-a bila bez svojih prilika. Na samom početku rudari su zapretili preko Mihailiović-Popovića, ali je Todorović, novi golman u sastavu IKT-a, zabeležio prvu intervenciju. Na drugoj strani, dvostruki strelac na utakmici, Stanković imao je priliku da postigne het-trik, ali je njegov udarac završio pored gola Filipovića. Nakon pet minuta igre u nastavku pogotkom Mladenovića IKT je stigao do dva gola prednosti (6:4). Do rezultata 7:4 IKT-ovci su stigli kada je na asistenciju kapitena Vojinovića, Mladenović postigao svoj drugi pogodak na utakmici (7:4). Da smanje zaostatak rudari su mogli nakon pokušaja Mihailović-Popovića, ali Todorović je bio siguran ispred svog gola. Na tri minuta do kraja utakmice IKT je stigao do prednosti od četiri gola. Petrović je dodao do Radojevića koji je preciznim udarcem savladao golmana RGF-a (8:4). Uspela je ekipa iz Đušine ulice da ublaži poraz. Pad koncentracije u odbrani ekipe Visoke IKT škole iskoristio je, najpre, najraspoloženiji u redovima rudara, Mihailović-Popović (8:5), a potom je Rašović udarcem glavom savlado Todorovića za konačnih 8:6.

Po završetku utakmice dvostruki strelac u ekipi IKT-a Aleksandar Stanković istakao je da veruje u visok plasman svoje ekipe, i ako su značajno izmenili sastav u odnosu na prethodnu sezonu.

“Malo smo slabije otvorili utakmicu, nije nam odgovarala igra tri na tri. Kasnije smo zaigrali bolje i sproveli smo određene akcije kako smo zamislili. Cela prva postava nam je otišla, ostali su igrači koji su bili njihove izmene prethodne sezone, ali smo doveli brucoše, Videćemo šta će biti na kraju, ali verujem da možemo da stignemo do završnice”, izjavio je Stanković.