Treća u nizu pobeda pravnica

777

Pravni fakultet je upisao novu pobedu u okviru četvrtog kola lige Univerziteta u Beogradu nad ekipom Medicinskog fakulteta rezultatom 25:45 (4:4, 6:8, 6:14, 9:19). Pravnice su u trećoj i četvrtoj četvrtini slomile otpor domaćih košarkašica i tako nastavile niz od tri uzastopna trijumfa. Pravnice je sa 13 poena predvodila Jelena Mladenović, dok je najefikasnija kod domaćih bila Cerinc sa 9 postignutih poena.

Prva četvrtina je bila ona sa najmanje postignutih poena. Odbrane obe ekipe su bile čvrste a napad dekocentrisan. Utakmicu je poenima otvorila Mladenovićeva na asistenciju Jane Stanković. Miladinovićeva i Stošićeva nisu pogodile upućene šuteve te je to iz kontre iskoristila Jana Stanković. Rezultat je bio 0:4 za pravnice. Ekipa Medicinskog fakulteta je do prvog koša došla preko Cerinc koja je pod faulom uspela da postigne 2 poena, međutim slobodno bacanje nije konvertovala. Treba istaći blokadu Čučukove koja nije dozvolila da njena ekipa primi koš. Izgubljene lopte su obeležile ovaj period igre. Jednu izgubljenu loptu je u poene pretvorila Miladinovićeva. Prvi period igre završen je rezultatom 4:4.

U drugu deonicu su oba tima ušla sa mnogo više koncentracije. Čučukova je upisala još jednu blokadu i onda je iz istog napada podelila asistenciju Mladenovićevoj, koja je bila precizna za 4:6. Šut za dva poena uz faul je postignut, ovog puta od strane Milosavljevićeve, koja je pogodila slobodno bacanje. Igralo se koš za koš u ovom delu utakmice. Nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Milosavljevićeve, trener pravnica je pri rezultatu 8:10 zatražio tajm-aut. 10:10 je bilo nakon koša Miladinovićeve. Izabranice trenera Kneževića su popravile odbranu i nisu primile nijedan koš do kraja poluvremena. Mladenovićeva je još jednom bila precizna i na poluvreme se otišlo prednošću pravnica od 10:12.

U trećoj četvrtini su gostujuće košarkašice slomile otpor devojaka iz Doktora Subotića 8. Jovana Stanković i Jana Stanković su postigle po koš za dva poena, dok domaće igračice nisu mogle da pogode svoje šuteve. Medicinski fakultet je zatražio tajm-aut pri rezultatu 10:16 za pravnice kako bi probao da konsoliduje svoje redove i sustigne rivala. Međutim se to nije dogodilo jer je Jovana Stanković bila precizna van linije 6,75 metara. Trojku je postigla i Mladenovićeva i tada je prednost iznosila 12:22. Igralo se poen za poen kada je trener gostiju zatražio tajm-aut minut pre kraja ove četvrtine. Rezultat je iznosio 16:24. Do kraja ovog dela igre viđena su još dva poena koja je iz ofanzivnog skoka postigla Mladenovićeva promenivši rezultat na 16:26 za pravnice.

15 Bojat A.
Poslednju deonicu je obeležio najveći broj postignutih poena. Čak četiri trojke su pravnice postigle u ovom periodu meča i tako rešile pitanje pobednika. Cerinc je otvorila četvrtinu još jednim košem uz faul i konvertovanim slobodnim bacanjem. Čučukova je preuzela odgovornost i postigla trojku za njen tim. Rezultat je glasio 18:29. Neprecizan šut domaćih iskoristila je dalekometnim hicem Jana Stanković. Sa druge strane je poenima „odgovorila“ Bojatova iz solo prodora. Međutim vezale su pravnice četiri poena preko Čučukove i Jane Stanković te je rezultat iznosio 21:36.  Pod obručem se snašla Milosavljevićeva koja je upisala nova dva poena za svoj tim. Pravnice su bile šuterski raspoložene – Jovana Stanković je pogodila sa poludistance za nedostižnih 23:39 za tim iz Bulevara kralja Aleksandra 67. Utakmicu je koševima za tri, Čučukova privela kraju, a ona je uz Mladenovićevu bila najefikasnija sa takođe 13 poena. Konačan rezultat ovog meča iznosio je 25:45 za ekipu Pravnog fakulteta.