Topalovićeva branila nemoguće, ali FON zna kako do pobede!

330

Fusalerke Fakulteta organizacionih nauka savladale su koleginice sa Fakulteta  bezbednosti u okviru 7. kola SUUB lige rezultatom – 2:0 (0:0). FON-ovke su naspram sebe imale požrtvovanu ekipu Bezbednosti – koja je nošena inspirisanom Duškom Topalović odolevala sve do početka drugog dela igre, kada su futsalerke FON-a prelomile utakmicu i  rutinski upisale sedmi uzastopni trijumf u sezoni.

Brojčano inferiornija ekipa Bezbednosti od početka utakmice bila je u podređenom položaju. Bez ijedne izmene nije se moglo očekivati da će Bezbednost napasti FON, tako da je situacija na terenu bila više nego očekivana. FON je nametnuo svoj ritam i svim raspoloživim sredstvima krenuo na protivnički gol. Prva velika šansa dogodila se u četvrtom minutu, kada je Kostićeva petom ostavila loptu za Petrovićevu, čiji je snažan udarac završio u naručju Topalovićeve. Nije dugo trebalo FON-u da ponovo zapreti. Kostićeva je soloprodorom izigrala kompletnu odbranu Bezbednosti, ali je njen pokušaj završio pored stative.  Usledila je najveća prilika u prvom poluvremenu. Lopta je posle šuta Pavićevićeve od stative došla pravo u noge Petrovićeve, koja se našla u stopostotnoj šansi, ali je njen pokušaj bravuroznom intervencijom zaustavila Topalovićeva i tako po ko zna koji put na meču sačuvala svoj tim.

Početak drugog poluvremena počeo je idealno za FON. Hitronoga Jovana Jevremović prošla je po desnoj strani i  zavrnula loptu na ivicu kaznenog, gde se odlično snašla Pavićevićeva i udarcem po zemlji donela je vođstvo FON-u. Mogle su u nastavku devojke iz Jove Ilića da vode ubedljivije, ali pokušaje Kostićeve i Jevremoviće bez većih problema neutralisala je Topalovićeva. Evidentan je bio umor futsalerki Bezbednosti, koje u nastavku nisu uspele ozbiljnije da ugroze gol protivnika. Sa druge strane FON-ovke su igrale u istom ritmu i u poslednjim minutima utakmice duplirale su prednost. Jeremićeva je pogodila mrežu, posle asistencije kapitenke FON-a, Kristine Jovanović. FON je ovom pobedom zadržao prvo mesto u grupi A i ostao jedini tim u ligi koji nije primio pogodak u dosadašnjem delu takmičenja.

Trener Fakulteta organizacionih nauka, Nataša Prčetić neposredno po završetku susreta iznela je svoje viđenje dešavanja na terenu: „Jako dobra utakmica. Protivnik nas je iznenadio igrom, pre svega odbranom. Svaka čast za golmana njihove ekipe. Mi smo imali zamisao da igramo našu igru, da sprovedemo stvari koje smo vežbali na treninzima i mislim da smo uspele u tome. Čestitam mojim devojkama, napadale su ceo meč, igrale su stvarno dobro. Naši golmani su tako reći bili bez posla, zadovoljni smo pobedom, prvi smo na tabeli, bez primljenog gola i to je naša igra. Pre svega kvalitetna odbrana, a golovi će sami doći“, zaključila je Prčetić.

Prethodni tekstSaobraćajni posle preokreta do pobede!
Naredni tekstETF ubedljiv protiv političara
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.