Točaković cepala mrežicu

250

Košarkašice FSFV-a zabeležile su ubedljivu pobedu nad ekipom Farmaceutskog fakulteta rezultatom 60:30 (16:14, 15:2, 8:2, 21:12), u okviru osmog vikenda SUUB lige. Odlična unutrašnja igra, karakteristična za ovu ekipu, eksplozivnost Danijele Točaković i kreativnost Ivane Bošković, bili su ključni faktori za pobedu FSFV-ovki.

Prva četvrtina poslužila je ekipama za “opipavanje pulsa”. Igralo se koš za koš, bilo je i momenata kada su se nizali promašaji na obe strane, ali se u svemu, nijedna ekipa u ovom delu igre nije uspela da kreira osetnu rezultatsku razliku. Točaković je od starta namestila ruku, te postigla 10 poena već nakon prvih 8 minuta igre. Izuzev Boškovićeve koja je “hranila” Točakovićevu upotrebljivim loptama i Gajevićeve koja je u dva navrata pronalazila put do koša, ostatak ekipe je bio neaktivan u ofanzivnim zadacima. Farmaceutkinje su to iskoristile i pogocima koje su postigle Jelovac i Vujanović, održale rezultatski priključak do kraja prvog kvartala.

Već početkom druge četvrtine FSFV-ovke su nametnule svoj ritam i znatno bržom igrom ubrzo stekle dvocifrenu prednost (25:15). U akcijama koje nisu sadržale više od dva-tri poteza, najbolje se snalazila Točaković, koja je sa unutrašnjih pozicija nastavila da zatrpava koš protivnica. Sporo vraćanje na svoju polovinu i sporo postavljanje odbrane farmaceutkinja, dodatno su uticali na stanje na terenu. Ništa bolja situacija nije viđena ni sa ofanzivnog aspekta, jer Farmaceutski fakultet u ovoj deonici nije postigao nijedan poen iz igre. Dobra komunikacija u odbrani vicešampiona, konstantno punjenje reketa i dobra odbrana na perimetru, potpuno su ugušili sve napadačke opcije farmaceutkinja.

Perfektna igra u odbrani nastavljena je i u drugom poluvremenu, što je za rezultat imalo ponovo svega 2 primljena poena. Baković je odradila odličan defanzivni posao sa 3 “krađe” iz kojih su proistekli laki poeni. Uprkos pomenutim koševima iz kontre, napad FSFV-a, odvijao se u znatno sporijem ritmu u odnosu na prethodne dve četvrtine, uz seriju promašaja. No, ni to nije bilo dovoljno farmaceutkinjama da smanje zaostatak i unesu kakvu-takvu rezultatsku neizvesnost. One do kraja treće četvrtine nisu pronašle rešenje za odlično postavljenu odbranu FSFV-ovki.

16 Ž. Komezac
Izdanjem u poslednjoj deonici, FSFV-ovke su kompenzovale promašaje iz prethodne četvrtine. Napadačke akcije su ponovo dobile na brzini, praćene kreativnošću Boškovićeve, koja je pravovremenim dodavanjima nastavila da kreira izgledne pozicije i lake poene svojim saigračicama, čime se rezultatska distanca izmeću dve ekipe konstantno povećavala. Takav koncept najviše je odgovarao Točakovićevoj, koja je nastavila tamo gde je stala u prvom poluvremenu. Elegantnim prodorima, uz pregršt iznuđenih faulova, u potpunosti je razbila protivničku odbranu, overivši ubedljivu pobedu.