TMF lako protiv FASPERA

662

U okviru SUUB lige košarkaši Tehnološko-metaluškog fakulteta slavili su nad ekipom Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju rezultatom 88:72 (28:16;18:17;31:24;11:15). Najkorisniji u ovom meču bio je Jukić sa postignutih 20 poena i 4 skoka.

Meč je otvoren pogđenim trojkama sa obe strane, prvo Jukića, a onda I Jovičića(3:3). Bojović je bio raspoložen te je vezao 7 poena I TMF-u doneo najveću prenost do tada(16:7). Košarkaši FASPER-a su mašili većinu šuteva, dok su sa druge strane igrači TMF-a bili sigurni u napadu I ovu četvrtinu priveli kraju rezultatom 28:16.

Drugih osam minuta obeležili su šutevi van linije 6,75 od kojih je mali broj realizovan I sa jedne I druge strane. Nakon vezanih 5 poena Jukića(36:18), FASPER je zaigrao oštrije u napadu I smanjio razliku na 6poena(36:30). Do kraja druge deonice za ekipu FASPERA poene je postigao Jevtić koji je realizovao šut sa distance I slobodno bacanje(38:33), dok su sa druge strane raspoloženi bili Živanović I Grgić koji je pogođenom trojkom stavio tačku na prvo poluvreme(46:33).

Jukić U.
Drugo poluvreme počelo je nesportskom greškom Grgića koji je na taj način protivnicima obezbedio lake poene sa linije slobodnih bacanja(46:35).Obe ekipe su bile sigurne u napadu te je nastavljena igra koš za koš, od kojih se najviše istakla trojka Arsovića(60:51) I dva zakucavanja Jukića(64:51). U poslednja 3 minuta treće četvrtine, ekipa TMF-a igrala je jaču odbranu I protivnicima nije dozvolila da postignu više od 6 poena I na minut predaha otišla s prednošću od 20 poena(77:57).

Poslednju deonicu FASPER je resio u svoju korist rezultatom 15:11. U redovima TMF-a najrazigraniji u ovoj četvrtini bio je Hern sa postignutih 6 poena(84:68), dok su sa druge strane sigurni bili Morić I Jevtić. Sigurna igra u napadu košarkaša TMF-a u prve tri četvrtine bila je presudna, te su na kraju slavili rezultatom 88:72.