TMF izborio nova dva boda

12

Poslednju utakmicu na programu četvrtog vikenda SUUB lige odigrali su Tehnološko- metalurški fakultet i Fakultet političkih nauka. Na poluvremenu je bio nerešeno (11:11), ali su momci sa TMF-a znatno bolje odigrali drugi period igre i na kraju trijumfovali rezultatom 20:17.

Momci sa FPN-a sjajno su otvorili meč. Đurišić, Kranjc i Glendža redom su smeštali loptu u mrežu protivničkog gola i doneli svojoj ekipi vođstvo od 6:2. TMF je pravovremeno reagovao tajm- autom i prekinuo nalet protivnika. Učvrstili su odbranu, a Sabelnik i Sinđelić sprovodili su napadačke akcije u delo i pobrinuli se za izjednačenje (7:7). FPN se ubrzo konsolidovao pa se do kraja poluvremena igralo gol za gol. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 11:11.

Uvodni minuti drugog perioda igre protekli su u potpunosti u znaku TMF-a. Presecali su pasove protivnika, istrčavali kontre i pogađali gotovo sa svih pozicija. Pet primljenih golova u seriji primoralo je klupu FPN-a da zatraži predah i pokuša da se vrati u meč. Nakon pauze, na gol je umesto Trajkovića stao Dodić i odmah zabeležio nekoliko sjajnih intervencija.  Uz to, momci sa Voždovca iskoristili su dva minuta sa igračem više da postignu dva brza gola i smanje na 16:14. TMF je odmah zatražio tajm-aut i to se ispostavilo kao prava odluka. Brzo su se vratili u ritam i rivalima nisu dozvolili preokret. Meč je završen rezultatom 20:17 u korist TMF-a.

Kapiten Sinđelić bio je najefikasnijiu u pobedničkoj ekipi sa pet postignutih golova, a pratio ga je Sabelnik sa samo jednim manje. Među FPN-ovcima se istakao Glendža koji je sedam puta zatresao mežu rivala.

Odigrali smo timski, svi momci su se trudili i dali svoj maksimum. Imali smo nekoliko ispada, ali smo na kraju ipak uspeli da nadigramo protivnika. Očekuju nas teži mečevi u nastavku , ali ako nastavimo da podižemo nivo igre dobar plasman sigurno neće izostati”, zaključio je rukometaš TMF-a Sabelnik.