Šumarski preokrenuo i slavio protiv građevinaca

259

Futsaleri Šumarskog fakulteta zabeležili su pobedu nad kolegama sa Građevinskog fakulteta rezultatom 4:3 (1:2). Iako su Građevinci  imali šansi i prednost od dva gola, toim  nije bilo dovoljno da zabeleže trijumf.

Drndarević

Građevina je od početka meča zaigrala jako, igrali su dobru odbranu i nisu dozvoljavali protivnicima da prenesu loptu na njihov deo terena. Ovaj pritisak se isplatio, pošto je već u trećem minutu Velimir Ratković postigao pogodak na asistenciju Milutinovića. Nastavili su momci sa Građevinskog fakulteta da pritiskaju, te su naterali golmana Šumarskog Milenkovića na intervenciju u petom minutu. Već u sledećem napadu je Građevinski imao novu šansu, ali je Ratković ovoga puta šutirao pored gola. Prvi pokušaj na utakmici, šumari su imali u sedmom minutu kada je Klačar šutirao, ali bezuspešno. Priliku da povisi na 2:0 imao je Miloš Ljujić koji je pogodio stativu, iako je šutirao iz neposredne blizine. Prvu intervenciju je golman Građevinskog imao posle osam minuta igre, a posle kontre i situacije dva na jedan, građevinci ponovo nisu uspeli da udvostruče prednost. Ovog puta je neprecizan bio Filipović. Šanse za građevince su se ređale, a novu kolosalnu priliku nije iskoristio asistent kod prvog gola Milutinović. Igrač Građevinskog fakulteta je šutirao, ali je sa gol linije izbacio Mandić. Na osam minuta do poluvremena, Šumarski fakultet je tražio tajm-aut kako bi se regrupisao i odmorio za nastavak utakmice. Ipak, posle jednominutne pauze, Građevinski fakultet je postigao drugi gol na meču preko Miloša Ljujića koji je pogodio posle izgubljene lopte šumara. Potom je Popović na drugoj strani zapretio, ali nije bilo gola. U sledećem napadu su šumari ipak uspeli da smanje zaostatak. Popović je poslao dugu loptu koju je Stamenković volej udarcem sa desne strane terena poslao u suprotan ugao Avramovićevog gola. Isti igrač se našao u novoj prilici u sledećem napadu koju nije iskoristio, a u 15 minutu je klupa Građevine bila prinuđena na tajm-aut. Nepunih dva minuta posle tajm-auta, Martin Ljujić je promašio gol sa svega nekoliko metara. Popović i Mandić su na drugoj strani izgradili lepu akciju, ali nije bilo promene rezultata. Milutinović je na minut do kraja poluvremena imao novu izglednu priliku, ali je Milenković još jednom dobro intervenisao. Prvo poluvreme je završeno vođstvom Građevinskog fakulteta 2:1, iako je po šansama mogla biti i veća prednost.[/su_spoiler]

Na početku drugog dela igre, Ljujić je imao priliku da poveća na 3:1, ali nije bio precizan. Kazna za promašaje stigla je ne od noge futsalera Šumarskog fakulteta, već je golmanu Avramoviću lopta prošla ispod noge posle jednog vraćanja Ljujića – 2:2. Igrač kome je pripisan auto gol je u sledećem napadu pogodio stativu, a Popović je potom šutirao, ali je ovoga puta Avramović dobro intervenisao. U 24. minutu je došlo do totalnog preokreta, pošto je posle kornera i asistencije Popovića gol za Šumarski postigao Klačar. Posle primljenog gola, Građevinski je zatražio tajm-aut. Usledila je totalna ofanziva Građevine, a šanse su promašivali Ljujić i Ratković. Šumarski se dobro branio i čekao šansu iz kontre, a jednu takvu je promašio Klačar u 29. minutu. Posle primljenog gola, ofanziva građevinaca se isplatila u 32. minutu kada je Ratković pogodio za 3:3, što je bio njegov drugi gol na meču. Milutinović je imao novu šansu za vođstvo Građevine, ali je pogodio stativu u 34. minutu. Samo minut kasnije, Popović je pogodio za 4:3 u korist šumara. Na četiri minuta do kraja, Šumarski je zatražio tajm-aut kako bi se što bolje spremio za neizvesnu završnicu. Građevina je zamenila golmana i igrala sa još jednim igračem u polju. Imao je ovaj fakultet još nekoliko šansi, ali je Milenković bio na visini zadatka i sačuvao gol prednosti i pobedu Šumarskom fakultetu.

Svetozar Ćirković je čestitao protivniku na dobroj utakmici i pohvalio svoj tim i igru u ovoj utakmici. „Pre svega čestitam protivnicima na fer borbi. Za nas je ovaj turnir gotov, ali smo došli da pokažemo da nismo samo bili učesnici. Ovo je bila jedna od naših najboljih utakmica u grupi. Protivniku želim sve najbolje u narednoj fazi takmičenja“, rekao je futsaler Šumarskog fakulteta.