Šumari preokretom do trijumfa

138

Futsaleri Šumarskog fakulteta ostvarili su pobedu posle preokreta u poslednjem kolu grupe D, Druge univerzitetske lige 4:2 (0:2) nad ekipom Učiteljskom fakulteta. Šumarima je ovo četvrta pobeda i na taj način su overili plasman u nokaut fazu, dok je Učiteljski završio ovogodišnje takmičenje.

Bolje otvaranje utakmice imao je favorit u ovom meču, ekipa Šumarskog fakulteta. Prvu izglednu šansu šumari su stvorili nakon slobodnog udarca, ali je golman Učiteljskog Grabovac dobro reagovao. Prvi pogodak na meču postigao je Nikolić iz redova učitelja, u 7. minutu meča. On je uputio udarac sa pola terena, a golman Šumarskog Milošević nespretno reagovao i sam smestio loptu u svoju mrežu. Nedugo zatim, još jedan pogodak u mreži šumara. Strelac je bio Petrović, za 2:0 u korist Učiteljskog fakulteta. Najbolju priliku da smanji prednost protivnika propustio je Đorđević kada je sa dva metara šutirao glavom preko gola. U nastavku inicijativu je imao Šumarski dok su učitelji uglavnom pretili posle kontra-napada međutim do kraja poluvremena nije viđen pogodak. Posle 20 minuta Učiteljski 2:0 Šumarski.

I u nastavku ista slika na terenu. Šumarski je diktirao tempo dok se Učiteljski oslanjao na kontre. Period dobre igre šumara doneo im je i smanjenje prednosti. Strelac je bio Popović, za 2:1. Već u sledećem napadu Grba je imao priliku da vrati dvostruku prednost svojoj ekipi ali je njegov šut završio na stativi. Posle nekoliko minuta ponovo je opasan po gol Šumarskog bio Grba, međutim njegov šut je sjajno odbranio Milošević. U 12. minutu nastavka dosuđen je penal za Šumarski nakon što Ilić igrao rukom. Siguran je bio Bokić, i doneo izjednačenje svojoj ekipi. U sledećem napadu viđen je i preokret. Bokić je sjajno prošao i asistirao Ljikiću kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu 3:2 za Šumarski. Do kraja šumari povećavaju na 4:2. Nakon uigrane akcije precizan je bio Bokić I postavio konačan rezultat na ovom meču.

“Nastupili smo bez kapitena Stankovića i Matovića, što je možda razlog naše slabije igre. Najvažnije je da smo pobedili, idemo dalje. Želimo ulazak u Prvu ligu”, rekao je dvostruki strelac iz ekipe Šumarskog fakulteta Miloš Bokić.