Šumari nadigrali FON

376

Futsaleri Šumarskog fakulteta napravili su novo iznenađenje u ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Oni su u desetom kolu prvenstva savaladali Fakultet organizacionih nauka rezultatom 4:1 (2:1). Čvrstom igrom u odbrani i predvođeni raspoloženim Stamenkovićem, koji je postigao tri pogotka, šumari su došli do novog zasluženog trijumfa.

Na samom početku utakmice obe ekipe su krenule ofanzivno. Šumari su pokušali dugačkim pasom sa svoje polovine da uposle Stamenkovića koji je bio usamljen na delu terena koji je pripadao FON-u. Međutim, lopta je bila previsoka, te igrač Šumarskog nije uspeo da je zahvati glavom i sprovede ka golu FON-a. Nakon Stamenkovića, priliku posle slobodnog udarca imao je i Mandić, ali je pogodio igrača FON-a koji je bio u živom zidu. Na drugoj strani ekipa iz Ulice Jove Ilića zapretila je preko Šamšala, koji je uspeo da izbori prvi korner za svoju ekipu na utakmici. Međutim, nakon udarca iz ugla rezultat je ostao 0:0. Nisu još dugo mreže mirovale. Igrao se šesti minut meča kada je greška igrača FON-a na polovini šumara otvorila polukontru ekipi iz Rakovice. Lopta je stigla do Ćirkovića koji je savladao golmana FON-a za 1:0.  Tokom prvog dela utakmice na golu Šumarskog istakao se Petrović. Sigurnim intervencijama onemogućio je najpre Šamšalu, a potom i Staniću da ugroze vođstvo Šumarskog fakulteta. Međutim, on je bio nemoćan nakon kornera koji je ekipa Fakulteta organizacionih nauka izvela u 12. minutu utakmice. Uigranu akciju završio je Veličković postigavši izjednačujući pogodak (1:1). Ofanziva FON-ovca se nastavila nakon izjednačujućeg gola, dok su šumari svoju priliku čekali nakon greške protivnika. Futsaleri FON-a imali su priliku da povedu nakon solo pokušaja Markovića i Stanića. Međutim, rezultat je ostao nepromenjen. Inicijativa FON-a prekinuta je njihovom greškom, koja je rezultirala kaznenim udarcem u korist šumara. Nakon uigrane akcije lopta je došla do Stamenkovića koji je bez većih problema savladao golmana FON-a za novu prednost svoje ekipe 2:1. Priliku da izjednači rezultat imao je Marković u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ali se okvir gola isprečio te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1.

FON je drugi deo utakmice započeo sa igračem/golmanom kako bi pokušali što pre da stignu do egala i preuzmu u potpunosti kontrolu nad utakmicom. Međutim, čvrsta odbrana Šumarskog fakulteta nije dozvolila ekipi sa Voždovca da stvori višak i tako kreira priliku za izjednačujući gol. Nakon što su u nekoliko navrata, nepreciznim dodavanjima, ugrozili sopstvenu mrežu, futsaleri FON-a su se vratili na standardnu formaciju sa golmanom u postavi. Imali su nekoliko ozbiljnih prilika FON-ovci da savladaju Petrovića, ali je golman Šumarskog, verovatno i bio najzaslužniji što FON nije uspeo da materijalizuje neke od tih prilika. On je najpre odbranio udarac Stanića, a potom i Veličkovića. Priliku je imao i Šamšal, otvorio mu se prostor ispred gola Šumarskog fakulteta, ali je Petrović prozreo njegovu nameru i pravovremenim istrčavanjem sprečio ga da uputi šut. Ofanzivna, ali nedovoljno konkretna igra futsalera FON-a nije rezultirala pogotkom. Zaigrali su ponovo sa pet igrača u polju, ali ponovo nesigurno. Grešku u dodavanju iskoristio je Stamenković koji je poslao loptu sa svoje polovine u nebranjenu mrežu za 3:1. Nastavili su FON-ovci da prete, ali do promene rezultata nije došlo. Na tri minuta pred kraj meča viđen je novi gol u mreži voždovačke ekipe. Ponovo je Stamenković iskoristio neprecizan pas igrača FON-a. Oduzeo loptu i smireno šutem po zemlji postigao, svoj treći, a četvrti gol za svoju ekipu 4:1. Na minut i po do kraja imali su futsaleri Fakulteta organizacionih nauka priliku da ublaže poraz. Međutim, po isteku četrdesetog minuta na semaforu je pisalo konačnih 4:1 za Šumarski fakultet.

Uroš Stamenković, trostruki strelac na utakmici, po njenom završetku izjavio je da je zadovoljan ne samo pobedom svoje ekipe u ovom meču, već i celokupnom sezonom: “Borili smo se jako. Ne pobeđuje uvek ona ekipa koje je bolja, nego koja se više trudi. Mi smo zadovoljni kako smo igrali ove sezone. Nismo se barem obrukali”, rekao je Stamenković.