Stomatologija propustila šansu za prolaz

322

Košarkaši Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedili su ekipu Stomatološkog fakulteta rezultatom 49:43 (12:6, 9:15, 13:13, 15:8) u okviru dvanaestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najraspoloženiji u ekipi FSFV-a bili su Karanović sa 10 poena i 5 skokova i Milošević sa isto toliko poena i 7 skokova, a u ekipi stomatologa izdvojili su se Kukulj sa 13 poena i Đurković sa poenom manje.

Prva četvrtina je igrana u sporijem ritmu, a FSFV je uspeo da iskoristi taj način igre da dođe do prvog vođstva. Nakon ofanzivnog skoka Karanovića i faula nad njim pri šutu, on je bio samo jednom precizan sa linije slobodnih bacanja (1:0). Stomatolozi su već u sledećem napadu uspeli da poentiraju – Kukulj je bio precizan pri prodoru iz solo akcije za rano vođstvo (2:1). Nakon toga, Jovanović je na sličan način došao do novih poena, dok je Đurković bio oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja za rezultat od 6:1 za stomatologe. Igrači FSFV-a napravili su malu seriju poena, predvovio ih je Žitić sa postignutih 5 poena i na taj način došao do novog vođstva na utakmici (9:6). Stomatolozi do kraja četvrtine nisu mogli da se izbore za dodatne poene, a Karanović je poveo svoju ekipu na odmor preciznim šutem sa linije 6.75 (12:6).

Druga četvrtina pripala je Stomatološkom fakultetu – inicijativa je bila na njihovoj strani sve vreme. U napadu su igrali brže, a u odbrani čvršće. Prve poene postigao je Kukulj iz još jedne solo akcije prodorom do koša (12:8). FSFV je rano ušao u bonus što pokazuje činjenica da su stomatolozi u ovoj četvrtini šutnuli 10 bacanja, ali uz lošu realizaciju. Milić je uspeo da bude precizan samo dva puta sa linije slobodnih bacanja od 6 pokušaja (12:10). Igrače FSFV-a nije išao šut, pa je prve poene postigao Žilović preciznim šutem za tri poena nakon 3 minuta igre i odmah nakon toga bio je precizan pri šutu za dva poena (17:10). Karanović je nakon još jednog ofanzivnog skoka uspeo da izvuče faul, ali je bio samo jednom precizan sa linije slobodnih bacanja (18:10). Kukulj je nakon igre pik-en rol sa Milićem uspeo da iznudi slobodna bacanja za sebe koja nije promašio, za dodatno smanjenje prednosti protivnika (18:12). Na liniju slobodnih bacanja za FSFV išli su još Vidović koji je bio oba puta precizan i Vukosavljević koji je jedanput bio precizan (21:12). Stomatolozi par minuta pred kraj četvrtine počeli su da pogađaju šuteve – Đurković ih je predvodio sa dve pogođene trojke, a Milić ga je pratio sa jednom uz zvuk sirene na kraju četvtine za prvo izjednačenje na meču (21:21).

66 Perišić V.
Treća četvrtina je igrana u sporijem ritmu od prethodne, igralo se koš za koš uz čvrstu odbranu sa obe strane. Četvrtinu je otvorio Vidović pogodivši šut za tri poena iz organizovanog napada FSFV-a (24:21). Kukulj i Milić su uzvratili šutem za dva poena za novo vođstvo (25:24). Karanović je uspeo da pogodi faul koš i dodatno bacanje za povratak vođstva (27:25). Stomatolozi su iz organizovanog napada i preciznom završnicom pod košem iz prodora Đurkovića došli do novog izjednačenja na meču (27:27). FSFV je vratio rezultatsku prednost nakon pogođenog slobodnog bacanja Miloševića i zakucavanja iz kontre Žilovića (30:27). Kukulj je bio precizan pri šutu za tri poena, a već u sledećem napadu uspeo je da pogodi šut za dva i tako obezbedi svojoj ekipi novo vođstvo (32:30). Do kraja četvtine je FSFV svoje poene postizao iz brzih kontranapada – Milošević i Žilović su bili precizni pri prodoru i pred kraj četvrtine obezbedili još jedno vođstvo svoje ekipe (34:32). Za kraj četvrtine, Jovanović je uz šut za dva poena doneo dodatno izjednačenje (34:34).

U četvrtoj četvrtini, inicijativa je bila na strani igrača FSFV-a. Čvršće su igrali u odbrani i koristili svaku priliku da dođu do poena. Već na početku četvrtine, Karanović i Milošević pogodili su dva šuta za dva poena (38:34). Stomatolozi su se mučili ofanzivno u ovoj četvrtini. Milić je uspeo da bude precizan jednom sa linije slobodnih bacanja (38:35). Međutim, Žilović je iz organizovanog napada bio precizan pri prodoru, Milošević pri šutu za tri poena a Žitić oba puta sa linije slobodnih bacanja za dodatnu prednost svoje ekipe pred kraj meča (45:36). Đurković je uspeo da smanji prednost protivnika šutem za dva poena, pratio ga je Jovanović postignutim košem uz faul nakon čega je pogodio i dodatno slobodno bacanje (45:39). Do kraja četvrtine, košarkaši FSFV-a su poentirali samo sa linije slobodnih bacanja – Badovinac je bio tri puta precizan, Vidović jednom, a na drugoj strani je Jovanović uspeo još jednom da pogodi šut za dva poena za konačan rezultat na meču u korist FSFV-a (49:42).