Stomatologija kobna po prvakinje

1076

Odbojkašice Stomatološkog fakulteta savladale su aktuelne šampionke, devojke Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 2:1 ( 25:21, 22:25, 15:10) u ligi Univerziteta u Beogradu i tako im nanele prvi ovosezonski poraz. Prilično ujednačen meč, ekipa stomatologije je dobila zahvaljujući manjem broju grešaka.

Smečovima korektora Batterstin, odbojkašice FSFV-a povele su 2:0. Tada je usledila serija stomatologije od 7:0 koju je predvodila Mitrovićeva dobrim servisima. Palavestrić je malo posle poentirala iz prvog tempa (10:3). Sredinom seta, ponovo je Batterstin dva puta poentirala i smanjila zaostatak svog tima na 13:8. Ipak, rano stečenu prednost Stomatološki fakultet je dobro branio tokom celog seta. Odbojkašice sa Košutnjaka su u nekoliko navrata smanjivale na dva poena zaostatka ali nisu imale dovoljno koncentracije i snage da povedu. Krajem seta, pri rezultatu od 20:18  u korist stomatologije, srednji bloker tog tima, Palavestrić, tri puta uzastopna je poentirala i povisila na 23:18. Ista odbojkašica je precizno smečovala za 1:0 u setovima.

Drugi set počeo je u sličnom ritmu. As servisima Marčetićeve, tim FSFV-a je poveo sa 4:1. Piperski je svojim poenima izjednačila na 4:4. Tada je najzapaženiji pojedinac u timu FSFV-a Batterstin napravila seriju od 5:0 i povisila na osetnih 9:4. Tajm-autom je tim Stomoatološkog fakulteta presekao Batterstin, ali su ovu prednost odbojkašice sa Košutnjaka konstantno branile pa su na drugu pauzu u ovom setu otišle pri rezultatu 17:13. Tim stomatologije je pokušao da se vrati u set, Brdar i Tubin su poentirale, pa su devojke sa Vračara u jednom momentu i minimalan zaostatak (18:19). Ipak, studentkinje FSFV-a su u završnici seta bile koncentrisane i poenima Batterstinove i Marčetićeve rezultatom 25:22 izjedančile na 1:1 u setovima.

Milovanović M.

Odlučujući set počeo je sa nekoliko grešaka na obe strane terena (3:3). Zatim je udarna igla u napadu FSFV-a još nekoliko puta slabije intervenisala, što se odmah videlo i na semaforu (6:3). Četiri uzastopna poena kapitena Marčetićeve, dovele su do toga da serdinom odlučujućeg seta, odbojkašice sa Košutnjaka povedu rezultatom 7:6. Klupa stomatologije je tada zatražila pauzu, posle koje su as servisom Brdarove i blokom Simićeve, povele rezultatom 8:6. Greškom tima FSFV-a, Stomatologija je povisila svoju prednost na plus četiri (13:9). Pipreski je iz zone dva postigla poslednji poen za svoj tim i konačan rezultat 15:10 u korist Stomatološkog fakulteta.

Statistika: Stomatološki fakultet Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja
Poeni iz igre 29 30
Poeni iz bloka 2 4
As 6 8
Servis greške 6 6
Greške iz igre 8 19

Kapiten stomatologije, Mitrovićeva, nije krila sreću nakon pobede, a onda se osvrnula i na dalji tok lige.  „Igrale smo veoma napetu i ravnopravnu odbojku tokom celog meča. Čestitala bih protivnicama na korektnoj borbi. Napad nam je bio dobar tokom celog meča i zbog njega smo trijumfovale. Smatram da ćemo ovakvom igrom uspeti da savladamo i ostale ekipe“, rekla je Mitrovićeva.

Prethodni tekstOdbojka: Najava četvrtog vikenda USSB Prvenstva