Stojićeva predvodila Farmaceutski do pobede protiv FON-a

618

Košarkašice Farmaceutskog fakulteta pobedile su koleginice sa Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 23:20 (11:9, 6:6, 2:3, 4:2) u okviru drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu. Marina Stojić obeležila je duel odigran u sportskom balonu „Radomir Šaper“ pošto je sa 19 poena vodila svoj tim do trijumfa. Na drugoj strani Jovana Lazić je postigla devet poena.

Farmacija je bolje otvorila meč, prvi koš na susretu postigla je Stojićeva izvan linije 6,75 (3:0). Banjac je brzo poravnala rezultat, nakon čega je usledila serija rivala od 6:0 (9:3). Ubrzo je Farmaceutski “ušao” u seriju promašaja što su iskoristile košarkašice FON-a da smanje razliku na dva poena na kraju prve četvrtine (11:9).

Tokom prve polovine drugog kvartala produžen je loš šuterski period za ekipu iz „Vojvode Stepe“. Lazićeva je pogađala za dva i tako prvi put od početka utakmice donela prednost svojoj ekipi (11:13). U finišu poluvremena odbrana FON-a nije imala rešenja za Stojićevu, zbog čega su je faulovima slali na liniju za slobodna bacanja. Farmaceutkinje su otišle na pauzu sa plusom od dva poena (17:15).

15 M.Vasović

Na startu druge polovine meča Lazićeva je bila polovična sa penala (17:16). Nakon ovog pogotka punih trinaest napada nije viđen koš. Prazan hod prekinula je Stojićeva solo prodorom (19:16). Do kraja treće četvrtine u listu strelaca upisala se samo Vasiljevićeva, tako da su farmaceutkinje pred završni period imale plus od “pola koša” (19:18).

Jedini pogodak u prvom delu četvrtog kvartala upisala Banjac i FON je drugi put na meču bio u vođstvu (19:20). Košarkašice oba tima nisu uspevale da dođu do poena do poslednjeg minuta susreta. Ekipa iz „Jove Ilića“ nizala je izgubljene lopte, dok su njihove protivnice bile izuzetno neprecizne. Pitanje pobednika rešila je Stojićeva sa četiri vezana poena (23:20).