Stojićeva rešila derbi grupe!

350

U derbiju grupe ,,B” petog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu, košarkašice Farmaceutskog fakulteta pobedile su ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 49:32 (13:9, 6:3, 11:7, 19:13) i tako zadržale stoprocentan učinak i prvu poziciju na tabeli. Farmaceutkinje je do pobede vodila Marina Stojić, koja je upisala 21 poen uz po tri ukradene lopte i asistencije, odnosno dva skoka i dve blokade.

Polovična bacanja Bakovićeve otvorila su utakmicu odigranu u popodnevnom terminu u zemunskoj ,,Vizuri”. Uzvratila je Stojićeva, koja je u naredne četiri akcije svog tima došla do tri poena, asistencije i ukradene lopte, nagovestivši da je raspoložena za igru i da protivnicama neće biti nimalo lako. Na drugoj strani, tim FSFV-a nije uspevao da dođe do lakih poena iz igre u uvodnim minutima, da bi to prekinula u petom minutu Divjak, pogotkom za tri na asistenciju Eror (9:7). Veliki broj izgubljenih lopti FSFV-a kaznile su farmaceutkinje u završnici četvrtine, a jednu takvu ukrala je Stojićeva i iz kontre postavila konačan rezultat prvih osam minuta od 13:9.

Drugi period igre obeležila je nešto agresivnija igra na obe strane terena, veliki broj izgubljenih lopti, ali i mali broj pogodaka. Ipak, i pored uvodne trojke koju je za FSFV ubacila Milenkovićeva, farmaceutkinje su do poluvremena samo uvećale vođstvo. Blokada Stojićeve u odbojkaškom stilu nakon šuta Bakovićeve, podigla je na noge klupu Farmaceutskog, a na pauzu otišlo se nakon što je Elez ubacila dva bacanja za 19:12.

Sunčica Jovanović 27

Nakon pauze, ponovo su obe ekipe počele da pogađaju – za početak sa linije penala. Za Farmaceutski nepogrešiva je bila Elez, dok je za FSFV dva poena ubacila Eror. Potom je na scenu ponovo stupila Stojićeva, koja je sa novim poenom, ukradenom loptom i blokadom na sredini deonice dovela svoj tim do dvocifrene prednosti (26:14). Do kraja je na drugoj strani četiri poena ubacila Divjak, međutim odbrana FSFV-a nije bila na nivou, te je razlika ostala dvocifrena i u poslednji kvartal ušlo se pri rezultatu 30:19.