Stojanović u zadnjoj sekundi za pobedu FPN-a!

454

Rukometaši Fakulteta političkih nauka savladali su Mašinski fakultet 19:18 (10:8) u okviru četvrtog kola Lige Univerziteta u Beogradu. FPN je igrao u veoma oslabljenom sastavu, ali je i pored toga uspeo da dođe do bodova golom sa sedam metara Mladena Stojanovića tri sekunde pre kraja.

Utakmica je počela veoma izjednačeno. Obe ekipe su igrale dobro u defanzivi u prvih nekoliko minuta. Marić je predvodio FPN na startu meča, postigavši tri od prva četiri gola tima sa Voždovca. Na drugoj strani je prednjačio Jovanović. Posle uvodnih 4:4, FPN-ovci su uspeli da se odvoje na 7:4 serijom koju je inicirao Uroš Marić. Prvo je pogodio sa pozicije levog beka, a potom je iznudio i sedmerac koji je sam realizovao. Samardžić je okončao seriju, a odgovor je stigao na drugoj strani preko Vukadinovića (7:5). Stojanović i Marić su u narednim napadima bili ponovo precizni, a Vukadinović je održavao svoj tim na razlici od tri gola (9:6). U predstojećim minutima je FPN ostao bez dvojice svojih igrača usled kazni od dva minuta. Prvo je Marić dobio isključenje, a potom i Milinković. Jovanović je pogotkom sa sedam metara još više približio mašince protivnicima (9:7), a izjednačenje i preokret je sprečavao golman FPN-a Petar Dodić veoma dobrim intervencijama. Na dva minuta do kraja prvog dela igre su rukometaši Mašinskog fakulteta zatražili tajm-aut kako bi što bolje iskoristili preostalo vreme do poluvremena. Po povratku na teren, Antonijević je pogodio za minus jedan (9:8), ali je Marić lepim golom povećao prednost FPN-a na poluvremenu na 10:8.

Berdić

Babić je na startu drugog dela igre ponovo smanjio na jedan gol razlike (10:9), no to nije uzdrmalo politikologe. Napravili su FPN-ovci seriju 3:0 i poveli sa maksimalnih 13:9. Ova prednost je došla u vremenu kada je Milinković bio na klupi zbog dvominutnog isključenja, pa je dobrom odbranom posle primljenog 13. gola Mašinski fakultet uspeo da sustigne prednost protivnika. Subotić je lobom započeo seriju, a Jovanović i Berdić su ga pratili za 13:12. Stojanović i Vojnović su održavali FPN-ovce, a Jovanović je pogodio za 15:13 na deset minuta do kraja meča, kada je FPN zatražio minut odmora. Babić je posle pauze smanjio na 15:14, a Stojanović je sa dva uzastopna gola povećao na novih plus tri (17:14). Potom je u narednim minutima mašinac odigrao veoma dobru odbranu, dozvolivši samo jedan gol protivnicima, dok su oni postiglo četiri, što im je donelo izjednačenje (18:18)! Antonijević je bio predvodnik svog tima u ovom naletu, a na dvadesetak sekundi do kraja, FPN je imao napad za pobedu. Vojnović je fauliran pri šutu sa krila te je dosuđen sedmerac za politikologe na tri sekunde do kraja. Siguran egzekutor za FPN bio je Stojanović za konačnih 19:18.