Stanišković i Širadović dovele RGF do bodova

260

Devojke sa Rudarsko-geološkog fakulteta savladale su koleginice sa Farmaceutskog fakulteta rezultatom 14:11 (7:4) u okviru SUUB rukometne lige. Pobeda RGF-a dobija još više na značaju, budući da je ovaj tim tokom celog meča imao igračicu manje u polju.

Početak meča je bio nešto sporiji, a obe ekipe su na startu zabeležile po dve izgubljene lopte. Prvi pogodak posle tri minuta igre bio je delo Emilije Širadović. Ona je savladala golmana Farmaceutskog fakulteta sa sedmerca koji je skrivila Pešićeva i za to zaradila žuti karton. Na 2:0 je povisila Denić posle nesporazuma devojaka sa Farmaceutskog fakulteta i ukradene lotpe. Na ovo vođstvo, odgovorila je na drugoj strani Stanojlovićeva, da bi novih plus dva donela Širadović posle lepog lob udarca. Obe ekipe su nastavile da igraju jako na oba kraja parketa, a zbog toga su opomene zaradile Denić sa RGF-a i Milovanović sa farmacije. U 12. minutu, rezultat je bio 4:2, a na to je Farmaceutski fakultet reagovao tajm-autom. Posle pauze, ovaj tim je uspeo da smanji zaostatak, i to preko Miletićeve koja je realizovala sedmerac. Zbog grubog faula nad rukometašicom Farmacije, Denićeva je isključena na dva minuta. Ovo je moglo biti veoma bitno za dalji tok utakmice, pošto su rudarke imale dve igračice manje, ali farmaceutkinje nisu uspele to da iskoriste. U sledećem napadu je Širadović pogodila za 5:3, a dva gola je potom vezala i Orozović za tada maksimalnih plus četiri (7:3) u 17. minutu meča. Milovanovićeva je pogotkom spustila na 7:4, a na 40 sekundi do kraja poluvremena je klupa geologa reagovala tajm-autom. Ipak, posle ove pauze nije bilo promene rezultata, pa je na poluvremenu bilo 7:4 u korist RGF-a.

Milovanović

Drugo poluvreme je golom otvorila Miletićeva za 7:5, a od tog momenta su igračice RGF-a vezale tri gola i praktično rešile pitanje pobednika. Stanišković je postigla dva, a Širadović jedan gol za vođstvo od pet golova razlike (10:5). Takođe, u ovoj seriji se istakla i čuvar mreže RGF-a Bojana Jevtić sa tri odbrane. U narednih nekoliko minuta, ekipe su igrale gol za gol, a na sedam minuta do kraja pri rezulattu 12:8, Rudarsko-geološki fakultet je zatražio tajm-aut. Iako su bile sa igračicom manje, to se nije primećivalo u igri rudarki. Farmaciji ništa nije polazilo za rukom, ali su se devojke sa ovog fakulteta ipak maksimalno trudile do kraja meča. Staišković je posle kratkog predaha pogodila za novih plus pet (13:8), a nekoliko trenutaka posle je njena saigračica Jelena Orozović zaradila isključenje posle faula nad Miletićevom. Dosuđen je penal za Famaciju koji je iskoristila Milovanović. Stanišković je nastavila sa dobrom igrom u napadu, te je postigla novi pogodak, a poraz su ublažile Milovanovićeva i Kosanovićeva. Krajnji rezultat je glasio: RGF 14, Farmaceutski fakultet 11.

U pobedničkoj ekipi su Širadović i Stanišković postigle po pet pogodaka, a na drugoj strani je Milovanovićeva metu pogodila četiri puta.