Srebrni Kragujevčani!i

74

Lepe vesti nam stižu iz kineskog grada Ksiamen. Basketaši Univerziteta Kragujevac osvojili su srebrnu medalju na turniru Univerzitetske FISU 3×3 Svetske Lige!

Do ovog velikog uspeha ekipa iz Kragujevca u sastavu Marko Milaković, Filip Popović i Nikola Šućov došla je iako oslabljena neigranjem Janka Tanasijevića, koji se nažalost razboleo uoči samog polaska na turnir. U finalnom okršaju naš tim je izgubio od mongloske ekipe Mon-Altus rezultatom 21:17.
Nakon ubedljive predstave u grupnoj fazi, koju su Kragujevčani završili bez poraza, u osmini finala je bez većih problema savladana malezijska ekipa sa Tejlor Univerziteta – 22:13. U četvrtfinalnoj utakmici kragujevačka ekipa je pobedila momke sa Makerere Univerziteta (Uganda) rezultatom – 21:14. Usledila je bitka za finale u kojoj se naša ekipa, prošlogodišnji osvajači bronzane medalje, susrela sa šampionom iz prošle godine, ekipom McGil Univerziteta iz Kanade. Polufinale je bilo veoma neizvesno, ali su Kragujevčani pokazali pobednički karakter i posle velike borbe plasirali su se u finale – 19:18 je bilo u korist naše ekipe. Nažalost, u finalu se bolje snašla mongolska ekipa Mon-Altus.

Ovo je čak osma po redu medalja za Univerzitetski sportski savez Kragujevca na 3×3 takmičenjima.

Prethodni tekstKragujevčani ubedljivo do nokaut faze
Naredni tekstVeliki uspeh univerzitetskih šahista
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.