Srdanović u poslednjem minutu za finale!

569

Futsaleri Univerziteta Singidunum savladali su u drugom polufinalnom meču Prvenstva studenata i studentkinja Beograda, koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda, ekipu Beogradske poslovne škole rezultatom 3:2 (2:1). Velika borba viđena je tokom čitave utakmice, a na kraju je pobednik odlučen u poslednjem minutu. Heroj Singidunuma bio je Milan Srdanović.

Iako su igrači Singidunuma krenuli sa centra, prvi protivničkom golu zapretili su futsaleri BPŠ-a. Pokušao je u prvom minutu Petković, ali je njegov udarac završio pored stative. Usledila je stopostotna šansa Singidunuma. Ranković se našao u situaciji jedan na jedan, međutim nije uspeo da pogodi mrežu Lukovića. Prilike su nastavile da se nižu u uvodnim minutima na obe strane, ali ni jedan ni drugi tim nisu uspevali da pogode okvir gola. Prvi šut u okvir gola viđen je u petom minutu. Uputio ga je Bukumirović iz redova BPŠ-a, međutim golman Singidunuma bio je oprezan i mreže su ostale da miruju. Rani tajm aut zatražili su igrači poslovne škole u šestom minutu, jer nakon pomenute šanse Bukumirovića nikako nisu uspeli da sačuvaju loptu, praveći pritom i veliki broj grešaka u odbrani. Posle tajm auta, pokušao je iz daljine da se upiše za Singidunum Jovanović, ali je šutirao preko gola. Igrao se deseti minut kada je došlo do sukoba između upravo Jovanovića i Bukumirovića, nakon jednog prekršaja. Sve se brzo završilo, a igrači su se ,,provukli” i bez žutih kartona. Nastavili su i jedni i drugi da stvaraju prilike i bilo je samo pitanje vremena kada će biti postignut prvi gol. Desilo se to u trinaestom minutu, kada je igrač BPŠ-a Stojković poslao pogrešno dodavanje. Usledio je dupli pas Golovića sa Srdanovićem, izbacili su golmana Lukovića iz igre i praznu mrežu pogodio je Golović za 1:0. Nije se dugo čekao odgovor BPŠ-a. Već u sledećem minutu na semaforu je stajao rezultat 1:1. Bukumirović je prošao po desnoj strani, vratio loptu u kazneni prostor, a na pravom mestu našao se Stojković, koji je neometan pogodio za izjednačenje. Nakon prvih petnaest minuta koje je obeležilo pregršt prilika, u završnici prvog dela igrači oba tima stali su na loptu štedeći energiju za nastavak utakmice. Igralo se na sredini terena i sve je izgledalo kao da će se na pauzu otići sa remijem, međutim tako nije mislio Srdanović. Iskoristio je dodavanje Todorovića i odveo svoj tim na odmor sa minimalnom prednošću od 2:1.

Drugo poluvreme započelo je inicijativom Singidunuma. Pokušavali su igrači iz Danijelove ulice da što pre povedu sa dva gola razlike, ne bi li ušli rasterećeni u završnicu utakmice. Srdanović u drugom minutu nonšalantno želeo da lobuje golmana Lukovića, međutim to mu nije pošlo za nogom. Na drugoj strani futsaleri Beogradske poslovne škole jurili su izjednačenje. Šutirali su Bukumirović i dva puta Petković, ali je rezultat ostao nepromenjen. Igrao se osmi minut kada je Singidunum dobio priliku da reši utakmicu. Predriblao je Srdanović golmana Lukovića, mreža je bila prazna, ali se jedan od defanzivaca BPŠ-a podmetnuo i izblokirao udarac. Polovinu drugog perioda obeležila je čvrsta igra oba tima bez prilika i veliki broj prekršaja. ,,Požuteo” je u tim momentima Stojković iz redova BPŠ-a, a potom su defazivci njegove ekipe ponovo spasili praznu mrežu. Ovaj put šutirao je za Singidunum Ranković. Bili su primorani igrači BPŠ-a da zatraže tajm aut u jedanaestom minutu, jer nikako u tim momentima nisu uspevali da dođu do prilike za izjednačenje. Dogovor sa pauze urodio je plodom i već u prvom napadu nakon predaha rezultat je bio izjednačen. Prošao je Stojković po levoj strani, i jakim udarcem poslao loptu u gornji deo gola Singidunuma. Golman Mijailović bio je nemoćan (2:2). Završnicu meča obeležile su šanse Piljevića i Srdanovića međutim nije došlo do promene rezultata. Sve je izgledalo kao da će drugi finalista biti odlučen posle penal serije, međutim ponovo je na scenu stupio Srdanović. Najvažniji šraf u ekipi Singidunuma preslikao je završnicu prvog poluvremena. Ostalo je tridesetak sekundi do kraja, kada je natrčao na jednu izbačenu loptu i pogodio levu stranu Lukovićevog gola, na razočaranje igrača i malobrojnih navijača Beogradske poslovne škole. Nije ostalo dovoljno vremena da BPŠ izjednači i Singidunum se sa 3:2 plasirao u finale.