SportIndeks.rs

Srdanović ponovo rešio utakmicu

ussb

Futsaleri Udruženja sportskog saveza Beograda (USSB) su u neizvesnoj utakmici savladali SK Univerziteta umetnosti rezultatom (SKUU) 6:4 (2:1), u okviru Međuuniverzitetskog takmičenja. U utakmici u kojoj je ekipa USSB-a tokom cele utakmice diktirala tempo nije bila krunisana ubedljivijom pobedom, već se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj kapiten Srdanović  asistencijom i golom rešio pitanje pobednika.

Odmah na startu utakmice igrači ekipe USSB-a su nametnuli svoj ritam, imali su loptu u nogama i odli;no kombinovali, a prilike su se samo ređale pred golom Đorđevića. Prvo je zapretio Vojinović koji je posle razmenjenog pasa sa Stankovićem šutirao u golmana Đorđevića. Nedugo zatim još jedna obećavajuća akcija ekipe USSB-a gde je Stanković povukao kontru i dodao do Vojinovića koji je prosledio do kapitena Srdanovića a on šutirao pravo u golmana. Nastavak donosi još uzbuđenja pred golom Đorđevića, ali zbog dekoncentracije i komplikovanja u završnici napada igrači ekipe USSB-a nisu stizali do gola. Usledilo je jedan od retkih napada ekipe SKUU gde je Jovanović povukao kontru sa svoje polovine i dodao do Horvata koji je nespretno šutirao pored gola. Usledio je odgovor ekipe USSB-a gde je Todorović odlično uposlio Srdanovića koji je komplikovao i dopustio golmanu da interveniše. U totalnoj terenskoj dominaciji ekipe USSB-a, igrači SKUU-a su izveli drugu kontru na meču ali ovoga puta su bili precizni, gol je postigao Stojanović (1:0).  Do kraja poluvremena igrači USSB-a su uspeli da preokrenu rezultat. Najpre je Todorović asistirao do Vojinovića koji je rutinski savladao golmana Đorđevića za 1:1, da bi  pred kraj poluvremena Todorović dodao do Stankovića koji je šutirao, ali je bio izblokiran, pa je na odbijenu loptu  naleteo Srdanović i zatresao mrežu protivnika (2:1). U međuvremenu ređale su se šanse ekipe USSB-a, pokušavali su Srdanović, Vojinović i Stanković, ali nisu bili precizni. Konačan rezultat prvog poluvremena je bio 2:1 za ekipu USSB-a.

umetnost

Tek što je krenulo drugo poluvreme futsaleri USSB-a su povećali prednost na 3:1, a gol je ponovo postigao kapiten Srdanović. Odmah u sledećem napadu videli smo  dupli pas Vojinovića i Stankovića i gol Vojinovića za 4:1. Međutim, usledio je odgovor ekipe SKUU-a koja je iz dva kontranapda postigla dva gola. Prvo je Duraković solo akcijom smanjio rezultat na 4:2. U sledećem napadu Bonilović je dodao do Durakovića kome nije bilo teško da savlada golmana Tomića za 4:3. Potom su futsaleri USSB-a nekoliko puta zapretili, ali zbog dekocentrisanosti u završnici nisu postigli gol. Mašili su redom su Todorović, Vojinović i Jokić, i kako to obično biva usledila je kazna. Sekulić je šutirao iz mrtvog ugla, golman je nespretno reagovao i pet minuta pre kraja utakmice rezultat je bio nerešen 4:4. Tada na scenu stupa kapiten Srdanović koji sa dva poteza rešava pitanje pobednika. Najpre je na pas Vojinovića postigao gol, a odmah u sledećem napadu je asistirao Stankoviću koji je prevario jednog igrača i efektno postigao gol za konačnih 6:4.

Kapiten ekipe SUUB-a Milan Srdanović ističe žal što njegova ekipa nije pobedila većim rezultatom i što nije ispoštovano ono što je dogovoreno u svlačionici. ‚‚Mislim da smo malo pocenili protivnika što nam se umalo nije obilo o glavu. Ekipa SKUU je realno ušla u ovu utakmicu kao autsajder, ali mi nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice. Sve u svemu mora nekad i ovako da se pobedi” rekao je Srdanović.