Sportisti bez većih problema protiv Računarskog

38

Košarkaši Visoke sportske i zdravstvene škole slavili su u meču protiv Računarskog fakulteta ukupnim rezultatom 48:33. Visoka sportska je kontrolisala veći deo meča i na kraju trijumfovala.

Početak meča deoneo je po pogodak na obe strane terena. Nakon nekoliko uvodnih minuta, Visoka sportska je preko Derunčića, koji je pogodio za dva poena uz faul ostvarila blagu prednost od 9:5. Do kraja četvrtine momci sa Računarskog fakulteta su postigli tri poena i na prvu pauzu se otišlo sa rezultatom 9:8 u korist Više sportske i zdravstvene škole.

Drugu četvrtinu najavio je momak sa Računarskog fakulteta sa brojem 6, Žepinić, koji je pogodio trojku za svoj tim. Međutim, na drugoj strani fantastičan je bio Živković koji je vezao 8 uzastponih poena i doveo svoju ekipu u osetniju prednost – 18:12. Zanimljivo je da je ovaj igrač učestvovao u svakom pogotku svog tima u drugih deset minuta, bilo da je poentirao, bilo da je asistirao. Pokušao je Računarski fakultet da prekine seriju tajmautom, međutim to im nije pošlo za rukom. Do kraja četvrtine, Živković je vezao nekoliko poena, uz to jednom je pogodio pod faulom. Zahvaljujući tome, sportisti su na odmor otišli sa dvocifrenom razlikom 29:16.

Treći period je započeo greškama na obe strane. I jedni i drugi su forsirali šuteve sa distance, ali lopta nije htela u koš. Obe ekipe su uspešno kontrolisale defanzivne skokove. Ipak, sredinom deonice, student Računarskog su serijom od 8:0 spustili zaostatak na ispod deset poena. Tada je na semaforu pisalo 34:26 u korist Visoke sportske. Do kraja treće četvrtine, odbrane su bile dosta jake i kvalitetne, o čemu dovoljno govori da nijedna ekipa nije upisala poene do kraja ovog dela.

Početkom poslednje četvrtine lep koš za dva poena postigao je bek Računarskog fakulteta Bošković na asistenciju Šijačića. Sve je govorilo da će završnica biti neizvesna. Ipak, do toga nije došlo zahvaljujući plejmejkeru sportista Živkoviću, koji je i ovu deonicu briljirao. Nepogrešiv je bio sa linije za slobodna bacanja, tri puta je pogodio za dva poena i serijom od 9:0 je svoju ekipu doveo u prednost od 45:30. Pokušali su studenti sa Računarskog fakulteta tajmautom da zaustave prvog strelca sportista, ali bezuspešno. Na kraju, konačan rezultat posle četrdeset odigranih minuta je glasio: Visoka sportska i zdravstvena škola 48:33 Računarski fakultet.

Najzapaženiji u pobedničkoj ekipi je bio Živković koji je utakmicu završio sa čak 34 poena, 4 asistencije i jednom ukradenom loptom. U poraženoj ekipi, najbolji je bio Bošković koji je postigao 8 poena i imao 2 asistencije.

Najefikasniji pojedniac Živković je posle meča bio zadovoljan pobedom i istakao je njenu važnost. ,,Ovo nam je prva pobeda nakon tri uzastopna poraza. Mislim da je recept za ovu pobedu bila odbrana koja je funkcionisala sjajno”, rekao je Živković.